w
googluj
pl

Microsoft WebMatrix 1.13


Microsoft WebMatrix to interesujące narzędzie do tworzenia stron internetowych. Program został przystosowany do mniej zaawansowanych użytkowników komputera - efekty pracy nie wymagają zaawansowanej wiedzy technicznej. Dzięki platformie WebMatrix można stworzyć zarówno prostą wizytówkę jak i rozbudowany, stale aktualizowany portal tematyczny. Inwencja należy w tym przypadku do użytkownika.

Główną cechą pakietu jest bardzo dobra współpraca z nowymi rozwiązaniami programistycznymi (ASP.NET, PHP, CSS, xHTML) oraz darmowymi, posiadającymi otwarte źródła systemami (popularne aplikacje typu CMS, galerie zdjęć, sklepy internetowe, fora, wiki). Po załadowaniu projektu jego strukturę możemy podejrzeć wybierając kategorię Files. Wszystkie dane są zorganizowane w drzewiasty, spójny system. Edycja odbywa się w nieskomplikowanym narzędziu z podświetlaniem składni oraz dynamicznym podpowiadaniem kodu. Podobnie ma się rzecz z modyfikowaniem i określaniem zachowań bazy danych. Wbudowane mechanizmy do tworzenia relacji, generowania i egzekucji zapytań, migracji czy zarządzania tabelami z pewnością przypadną do gustu odbiorcom. Producent udostępnił ponadto podgląd efektów pracy w zainstalowanych w systemie przeglądarkach internetowych (wystarczy nacisnąć na przycisk Run) oraz narzędzia do publikacji stron w sieci.

Ciekawym elementem aplikacji jest system generowania raportów. Przedstawiają one podstawową analizę jakości strony - począwszy od walidacji kodu, przez optymalizację dla wyszukiwarek internetowych aż po prędkość ładowania poszczególnych komponentów.

Aplikacja posiada elegancki interfejs oparty na popularnej wstążce. Dostęp do najczęściej używanych funkcji jest niezwykle prosty - sprawę ułatwiają dodatkowo: edycja plików na osobnych kartach, proste rozłożenie paneli, brak zbędnych opcji konfiguracyjnych.

Całość dostępna bezpłatnie. Program posiada angielski interfejs oraz jest kompatybilny z najnowszymi systemami z rodziny Windows.

Uwaga!
Instalacja programu odbywa się w trybie online - niezbędne jest posiadanie stabilnego połączenia z Internetem. Warto również uzbroić się w cierpliwość. W przypadku słabszego sprzętu, kopiowanie danych na dysk może trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft WebMatrixMicrosoft WebMatrix 1.13
Wersja stabilna
0.09 MB |2011-12-06

Ilość pobrań: 1017 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Microsoft WebMatrix
avatararrow
~Websky | 2011.12.06 10:55
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pobieramy i sprawdzamy.