w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 518
Wszystkich postów: 939013
Wszystkich tematów: 138907

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

eViacam 2.1.0


eViacam to ciekawy dodatek do systemu operacyjnego, który zastępuje komputerową myszkę przez interpretację ruchów głowy użytkownika, które przechwytywane są z wbudowanej w komputer lub dołączonej kamery internetowej. Pozwala nie tylko poruszać samym kursorem, ale również wykonywać naciśnięcia przycisków poprzez wykonywanie odpowiednich gestów.

Działanie programu opiera się o algorytm, który zajmuje się wykrywaniem twarzy użytkownika na podstawie cech szczególnych obrazu. Gdy tylko kamera ujrzy w swoim polu widzenia człowieka, ruchy jego głowy będą miały wpływ na poruszanie kursorem po ekranie komputera. Chwilowe zatrzymanie ruchu pozwoli wykonać jednokrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Pozostałe przyciski i ich kombinacje obsługiwane są poprzez wyświetlane menu programu, które zawiera do nich odnośniki.

Wykorzystanie programu może mieć zarówno zabawowe, jak i całkiem praktyczne zastosowanie. Ponieważ działanie aplikacji jest dokładne, zastosowanie komunikacji ruchowej może być z powodzeniem polecone osobom, które wykorzystują komputer jako domowe centrum rozrywki. Szczególnie, jeśli komputer podpięty jest w salonie do komputera, wystarczy podłączyć do niego kamerę interpretującą twarz człowieka, zmieniając tym samym telewizor w odbiornik sterowany ruchem, naśladując w ten sposób obecne trendy w szybko rozwijanych odmianach technologii SmartTV.

Zaletą programu jest również integracja z klawiaturą ekranową, przez co eViacam staje się aplikacją pozwalającą na całkowitą kontrolę komputera bez użycia fizycznego sprzętu, co może przydać się zarówno wygodnickim użytkownikom, jak i na przykład osobom niepełnosprawnym.

Wymagania!
Aby skorzystać z programu konieczne jest posiadanie podłączonej do komputera kamery internetowej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
eViacameViacam 2.1.0
Wersja stabilna
11.65 MB | 2016-04-03

Ilość pobrań: 226 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
eViacam