w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 453
Wszystkich postów: 938184
Wszystkich tematów: 138564

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni
pl

Clipjump 12.5


Clipjump to darmowy menadżer schowka systemowego Windows. Aplikacja oferuje praktycznie nieograniczoną liczbę schowków, dzięki którym możemy wklejać do określonego programu lub dowolnej lokacji wybrane treści, obrazy albo pliki, w tym także wiele z nich w ciągłej serii. Schowki mogą zostać pogrupowane w nieskończonej liczbie kanałów. Clipjump pozwala na bardzo łatwe wykonywanie operacji Wklej w stosunku do danych umieszczonych w schowkach, szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi schowkami i kanałami, przenoszenie wybranych schowków do określonych kanałów, a także dowolne zarządzanie porządkiem schowków oraz kanałów. W programie możliwe jest również edytowanie tekstu umieszczonego w schowku i przeszukiwanie zawartości schowków/kanałów na podstawie wprowadzanych ciągów znaków. Większość z tych czynności jest realizowana za pomocą skrótów klawiaturowych, które można dowolnie konfigurować.

Clipjump przechowuje historię schowków i kanałów przez dowolną ilość czasu. W razie potrzeby w łatwy sposób skasujemy wszystkie lub tylko wybrane wpisy zawarte w historii. Aktywacja trybu Incognito spowoduje, że historia nie będzie przechowywana (ale schowki i dane w nich zgromadzone nadal pozostaną w kanałach). W narzędziu dostępny jest także wybór formatowania dla tekstu wklejanego ze schowka (wielkie litery, zdanie, brak formatowania, lista numerowana, listy HTML i BBCode, RegexReplace). Warto dodać, że każdy schowek można zaopatrzyć w odpowiednią adnotację, dzięki czemu łatwiej będzie nam później odnaleźć wybrane pozycje wśród wszystkich wpisów. Podczas przeglądania i wklejania zawartości schowków, aplikacja wyświetla podgląd zrzutów ekranu stworzonych przy pomocy klawisza Print Screen, które automatycznie trafiają do schowka systemowego. Inne interesujące funkcje to wyłączanie działania narzędzia w przypadku określonych okien (systemowych lub programów), eksportowanie pozycji ze schowka do natywnego pliku, który później można zaimportować np. na innym PC, a także tworzenie prostych makr, automatyzujących czynności często wykonywane przez użytkownika. Program oferuje również tryb Action Mode, w którym za pomocą pojedynczego klawisza możemy m.in. skopiować do schowka ścieżkę danego pliku, skopiować tekst dostępny w wybranym dokumencie czy innym pliku, otworzyć historię, aktywować dany kanał ze schowkami oraz przeglądać wszystkie kanały wraz z ich zawartością. Aplikacja posiada szereg wbudowanych wtyczek, którymi można zarządzać w specjalnym menadżerze (tylko dla zaawansowanych użytkowników, podobnie jak szczegółowa konfiguracja ustawień narzędzia).

Interfejs graficzny programu sprowadza się do ikonki w obszarze powiadomień Windows, niewielkich, ale interaktywnych okienek informacyjnych, które zarządzają bezpośrednio procesami wklejania danych, a także prostych okien konfiguracyjnych. Podstawowa obsługa narzędzia jest intuicyjna i nie powinna przysporzyć kłopotów mniej zaawansowanym użytkownikom, jeżeli tylko opanują oni działanie najważniejszych skrótów klawiaturowych. Domyślny skrót operacji Wklej to CTRL-V. Dostęp do funkcji programu jest możliwy po rozpoczęciu procesu wklejania, nie należy wówczas zwalniać domyślnego klawisza nadrzędnego CTRL, tylko zastosować klawisze dodatkowe. Dzięki V lub C przełączamy się pomiędzy kolejnymi schowkami, X prowadzi do opcji pozwalających na anulowanie wklejania, usunięcie wybranego schowka, przeniesienie lub skopiowanie go do innego kanału, a także usunięcie wszystkich schowków. ENTER umożliwia wklejanie danych z wielu różnych schowków, F otwiera narzędzie wyszukiwania, H pozwala na edycje tekstu zawartego w danym schowku, zaś E to klawisz eksportu schowków. Po zwolnieniu klawisza CTRL, zawartość schowka zostanie wklejona do wybranego dokumentu czy określonej lokacji. Kombinacja klawiszy CTRL+SHIFT+A otwiera tryb Action Mode. Szersze informacje odnoszące się do skrótów i wszystkich funkcji aplikacji można znaleźć w udostępnionym wraz z nią pliku pomocy oraz w witrynie twórcy Clipjump.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny.
Aplikację najlepiej uruchamiać jako administrator. Nie jest to aż tak konieczne, ale bez uprawnień administratora niektóre funkcje mogą nie działać prawidłowo.

Spolszczenie!
Instalacja spolszczenia – za pomocą przeglądarki zapisujemy witrynę z translacją jako plik TXT. Plik ten umieszczamy w folderze Clipjump i zawartym w nim podkatalogu Languages. Uruchamiamy Clipjump (jeżeli podczas kopiowania spolszczenia program był włączony, wówczas konieczny będzie jego restart). W menu „o Clipjump” - dostępnym poprzez ikonkę narzędzia umieszczoną w obszarze powiadomień - wybieramy język polski. Jakość spolszczenia jest dość niska.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
ClipjumpClipjump 12.5
Wersja stabilna
0.95 MB | 2016-04-16
Spolszczenie do Clipjump

Ilość pobrań: 1243 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 28

Komentarze (0)
Clipjump