w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 518
Wszystkich postów: 939013
Wszystkich tematów: 138907

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

KwikOff 1.7.5


KwikOff to niewielki i darmowy program, który oferuje pięć prostych narzędzi ułatwiających wywoływanie funkcji odpowiedzialnych za ponowne uruchomienie Windows, wyłączenie komputera, wylogowanie się użytkownika oraz przejście systemu w stan czuwania lub hibernacji. Narzędzia działają niezależnie od siebie, uruchamiamy je osobno poprzez skróty umieszczone na pulpicie, pasku zadań czy w Menu Start.

Zanim zostanie uruchomiona wybrana przez nas funkcja, wyświetlane jest okienko odpowiedniego narzędzia, odliczająca czas do wykonania zadania, reprezentowany numerycznie oraz w postaci cofającego się paska postępu. W każdej chwili możemy natychmiastowo zrealizować daną operację lub ją anulować. Ustawienia pozwalają na regulację ilości czasu, po której system zostanie zamknięty, przejdzie w stan hibernacji, czuwania itd. W menu Countdown można podać liczbę sekund licznika (1, 5, 10, 30, 60), zaś za pomocą menu Timer odłożymy wykonanie wybranej czynności o całe minuty (15, 30, 45, 60, 90). Jeżeli dane narzędzie zostało zamknięte przed wykonaniem funkcji lub anulowaliśmy jego zadanie, przy ponownym uruchomieniu licznik przyjmie taką samą liczbę sekund, jaka była wyświetlana w momencie przerwania operacji. Opcja Save Timer, dostępna w menu Timer, pozwala na ustalenie stałego czasu, od którego zawsze będzie się rozpoczynało odliczanie. Warto dodać, że od tej wersji aplikacja realizuje zamknięcie Windows, ponowne uruchomienie i pozostałe czynności, nawet jeżeli w systemie nadal otwarte są rozmaite programy. Należy więc zapisać swoją pracę, dokumenty itd., zanim skorzystamy z niektórych narzędzi KwikOff. Okienko KwikOff jest wyświetlane zawsze na wierzchu innych aplikacji, dzięki temu nie zgubi się ono pośród innych okien i zawsze będziemy wiedzieli, że nadchodzi koniec odliczania.

Interfejs programu sprowadza się do niewielkich okienek, posiadających może niezbyt nowoczesną, ale w miarę przyjemną dla oka szatę graficzną. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i poradzi z nią sobie właściwie każdy użytkownik. Nie udostępniono żadnego pliku pomocy, w witrynie twórcy programu można jednak zapoznać się z podstawowymi informacjami oraz ze skromnym działem FAQ.

Uwaga!
Przed instalacją programu należy odinstalować jego poprzednie wersje. Program jest w stanie zamknąć/uruchomić ponownie system, nawet jeżeli nadal są otwarte inne aplikacje - należy zapisać swoją pracę przed skorzystaniem z tych funkcji. Z witryny twórcy aplikacji można pobrać także KwikOff Kompakt, gromadzący wszystkie narzędzia w pojedynczym oknie.

Wymagania!
Dla Windows XP, Windows Vista i Windows 7 wymagane są biblioteki .NET Framework 4.0 oraz Visual C++ Redistributable Package 2010.
Windows 8 wymaga .NET Framework 4.5 i Visual C++ Redistributable Package 2012, poza tym czasami konieczna jest również instalacja wersji 3.5 bibliotek .NET Framework.
Program do działania w Windows XP potrzebuje Service Packa w wersji 2 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
KwikOffKwikOff 1.7.5
Wersja stabilna
2.16 MB | 2014-03-19

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
KwikOff