w
googluj

EPUB to MOBI 1.2


EPUB to MOBI to niewielki program, przeznaczony do konwersji e-booków zapisanych w formacie EPUB do formatu MOBI, obsługiwanego przez czytniki Kindle. Aplikacja przeprowadza automatyczną ekstrakcję, analizę i formatowanie zawartości plików EPUB, po czym konwertuje je na format MOBI. Program wykorzystuje przetwarzanie wsadowe, tak więc możliwa jest konwersja wielu plików w pojedynczym zadaniu.

Pliki dodajemy poprzez menu aplikacji, można wczytywać większą ich liczbę naraz, a także całe foldery zawierające e-booki, niestety metoda przeciągnij i upuść nie jest wspierana. Po wybraniu opcji Convert, aplikacja poprosi nas o podanie katalogu docelowego dla skonwertowanych plików, po czym rozpocznie się proces przetwarzania e-booków, który przebiega z dość dużą szybkością. Gdy konwersja zostanie zakończona, w Eksploratorze Windows otworzy się wyjściowy folder z plikami MOBI. Narzędzie można obsługiwać przy pomocy skrótów klawiatury – Ctrl+O pozwala wybrać pliki przeznaczone do konwersji, Ctrl+E rozpoczyna przetwarzanie, DEL usuwa zbędne e-booki z listy programu.

Szata graficzna aplikacji nie prezentuje się zbyt efektownie, program posiada typowo użytkowy wygląd. Obsługa narzędzia nie powinna właściwie stanowić dla nikogo problemu. Aplikacja to w pewnym sensie interfejs graficzny dla programu KindleGen firmy Amazon, który niestety jest często zbyt trudny w obsłudze dla początkujących użytkowników, ponieważ kontroluje się go poprzez wiersz poleceń. Do poprawnej konwersji w EPUB to MOBI wymagany jest właśnie plik wykonywalny KindleGen, obecny w folderze instalacyjnym aplikacji. KindleGen można pobrać np. tutaj.

Wymagania!
Aplikacja do prawidłowego działania potrzebuje narzędzia KindleGen. Po instalacji programu, należy pobrać archiwum z KindleGen, rozpakować paczkę, po czym skopiować/przenieść z niej plik kindlegen.exe, umieszczając go w folderze, w którym został zainstalowany EPUB to MOBI.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
EPUB to MOBIEPUB to MOBI 1.2
Wersja stabilna
1.2 MB | 2017-06-22

Ilość pobrań: 1426 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 19

Komentarze (0)
EPUB to MOBI