w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 236
Wszystkich postów: 904277
Wszystkich tematów: 127497

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6510 dni
pl

DAEMON Tools Net 5.1.0.0189


DAEMON Tools Net to oprogramowanie działające jako serwer multimedialny iSCSI, udostępniający obrazy płyt CD/DVD/Blu-ray użytkownikom sieci LAN (sieć domowa bądź firmowa itp.). Aplikacja może funkcjonować także jako klient takiego serwera. Program pozwala na stworzenie do 16 wirtualnych napędów optycznych (16 napędów DT, 16 napędów SCSI oraz 4 napędy IDE), w których mogą być montowane obrazy płyt.

Emulowane urządzenia funkcjonują jako tzw. cele/obiekty iSCSI. Za pomocą klienta programu możemy korzystać z obiektów iSCSI w taki sam sposób, jakbyśmy używali wirtualnych napędów lokalnie, w naszym własnym systemie. Warto dodać, że klient aplikacji potrafi łączyć się zarówno z serwerami danych DAEMON Tools Net, jak i z serwerami iSCSI innych producentów. Program oferuje również moduł menadżera sieci, w którego w skład wchodzą m. in. Serwer Licencji i Centrum Wdrażania. Pierwsza z funkcji odpowiada za aktywację i sprawdzanie poprawności licencji, pozwalając na wymianę danych pomiędzy klientami a serwerem bez wymogu nawiązywania połączenia z Internetem. Centrum Wdrażania pomaga w instalacji klientów DAEMON Tools Net na stacjach roboczych.

W aplikacji możemy zarządzać obiektami iSCSI, wirtualnymi napędami, lokalnym i współdzielonym katalogiem obrazów oraz obrazami sieciowymi. Dostępne są także wszystkie podstawowe funkcje programu DAEMON Tools Pro - m.in. tworzenie obrazów płyt, ich edycja, konwersja oraz wypalanie na płytach, a także kasowanie dysków. Korzystanie z wirtualnych napędów SCSI i IDE wymaga instalacji sterownika SPTD, podczas której konieczne jest ponowne uruchomienie systemu. Program obsługuje płyty zabezpieczone przy pomocy RMPS, SafeDisk, SecuROM i LaserLock, a także wspiera różne kody regionów DVD.

Aplikacja obsługuje następujące obrazy płyt - MDX, MDS/MDF, ISO, B5T, B6T, BWT, CCD, CDI, BIN/CUE, APE/CUE, FLAC/CUE, NRG, ISZ. Dostępna jest konwersja obrazów do plików MDS/MDF, MDX oraz ISO. Za pomocą aplikacji stworzymy obrazy ISO, MDS/MDF i MDX. Możliwe jest również tworzenie obrazów skompresowanych, zabezpieczanie obrazów hasłem lub dzielenie pojedynczego obrazu na wiele plików.

Interfejs graficzny programu został wykonany na przyzwoitym poziomie. Obsługa aplikacji jest na tyle intuicyjna, że powinni z nią sobie poradzić także i mniej zaawansowani użytkownicy. Istnieje możliwość instalacji gadżetu pulpitu, który pozwala na skorzystanie z najbardziej podstawowych funkcji programu. Dodatkowo DAEMON Tools Net można również kontrolować przy pomocy agenta działającego w obszarze powiadomień Windows. W witrynie producenta dostępne są szczegółowe instrukcje dotyczące obsługi programu, niestety nie posiadają one polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Podczas instalacji programu możemy wybrać jego komponenty i zdecydować się na instalację serwera danych, menadżera sieci lub jedynie klienta serwera.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 20 dni, później konieczny jest zakup płatnej licencji na pełną wersję aplikacji, który można zrealizować za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Korzystanie z wirtualnych napędów SCSI oraz IDE wymaga instalacji sterownika SPTD, podczas której konieczny jest restart systemu.
DAEMON Tools Ultra działa również w systemach Windows Server 2003, 2008/2008 R2 i 2012. Program do funkcjonowania w Windows XP wymaga zainstalowanego Service Pack 2 lub 3.
Windows XP z Service Pack 3 - aplikacja działa jedynie w wersji 32 bitowej systemu.
Windows XP z Service Pack 2 lub Windows Server 2008 R2 - program funkcjonuje tylko w wersjach 64 bitowych tych systemów.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
DAEMON Tools NetDAEMON Tools Net 5.1.0.0189
Wersja stabilna
20.03 MB | 2015-07-31

Ilość pobrań: 1512 | W tym miesiącu: 55 | W poprzednim miesiącu: 48

Komentarze (0)
DAEMON Tools Net