w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 715
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

ISO2Disc 1.10


ISO2Disc to bardzo prosty program do nagrywania obrazów dysków ISO na tytułowe płyty oraz pamięci przenośne. To propozycja całkowicie pozbawiona dodatkowych opcji konfiguracyjnych, dzięki czemu jest lekka i maksymalnie uproszczona - odpowiednia nie tylko dla początkujących użytkowników szukających nieskomplikowanego programu, ale również jako alternatywa dla dużo bardziej rozbudowanych pakietów, takich jak na przykład popularny DAEMON Tools Lite.

Tutaj obsługa sprowadza się do jednego okienka. W pierwszy kroku należy wybrać ścieżkę, w której znajduje się plik obrazu płyty, który chcemy nagrać. Następnie, w przypadku chęci wypalenia pliku na standardowej płycie, pozostaje nam już tylko wybranie odpowiedniego napędu. Nieco więcej opcji należy skontrolować w przypadku nagrywania obrazu na pendrive’a. Tutaj, prócz wskazania wybranego napędu USB, konieczne będzie ustawienie interesującego nas typu partycji (pamięć USB zostanie sformatowana przed zapisem). Mowa tu o MBR lub GPT, typach zależnych od rodzaju naszego BIOSa i/lub systemu operacyjnego. Na koniec konieczne jest także wskazanie odpowiedniego typu bootowania (o ile wybór tej opcji jest w konkretnym przypadku dostępny).

Czas samego nagrywania uzależniony jest od wydajności naszego napędu oraz prędkości płyty, a w przypadku pamięci Flash - jej wydajności oraz szybkości magistrali. Sama aplikacja jest jednak tak niewielka, iż można mieć pewność, że całą dostępną moc obliczeniową poświęca rzeczywiście na sam zapis. Podsumowując, mamy tutaj do czynienia z maksymalnie uproszczoną nagrywarką obrazów ISO na płyty oraz pendrive’y, która jednak w większości przypadków, dla wielu użytkowników, może się okazać zupełnie wystarczająca.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
ISO2DiscISO2Disc 1.10
Wersja stabilna
3.05 MB | 2017-02-14

Ilość pobrań: 1658 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (1)
ISO2Disc
avatararrow
tele02 | 2015.08.29 18:42
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program pozwala dodawać / usuwać
sterowniki RAID / SCSI / SATA / IDE do WIM obrazu.

Tworzenie systemu Windows To Go dysku USB,
który umożliwia rozruch i uruchomienie systemu Windows z dysku USB.
ISO2Disc 1.09