w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 477
Wszystkich postów: 962335
Wszystkich tematów: 166755

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

Passmark OSFMount 3.1 Build 1002


OSFMount to bezpłatne narzędzie pełniące rolę emulatora napędów. Program pozwala na utworzenie wirtualnego woluminu, zawierającego zamontowany obraz nośnika w jednym z popularnych formatów. Aplikacja współpracuje bardzo dobrze z oprogramowaniem diagnostycznym z serii PassMark OSForensics, niemniej działa w pełni niezależnie.

OSFMount charakteryzuje się przyjaznym interfejsem, dzięki któremu zarządzanie wirtualnymi napędami zajmuje niewiele czasu. Aby utworzyć nowy wolumin, wystarczy wybrać opcję "Mount new...", a następnie odpowiednio skonfigurować właściwości dysku (plik obrazu, docelowa partycja, przesunięcie w wybranej jednostce wielkości, rozmiar nośnika, litera, typ, działanie w trybie Read-Only, symulowanie dysku wymiennego). Co ciekawe, narzędzie pozwala również na emulowanie nośników bezpośrednio w pamięci RAM. Do dyspozycji mamy także kilka funkcji związanych z zarządzaniem woluminami (podgląd w Eksploratorze Windows, konwertowanie obrazów, zwiększanie rozmiaru, formatowanie, modyfikowanie parametrów). Jeśli któryś z utworzonych napędów nie jest już potrzebny, możemy skorzystać z opcji "Dismount". Z kolei dla bardziej doświadczonych użytkowników przygotowano interfejs, działający z poziomu linii poleceń. Będzie on szczególnie przydatny w przypadku konieczności zautomatyzowania pracy aplikacji.

Program jest dostępny za darmo (licencja freeware). Narzędzie może być wykorzystywane zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Do paczki instalacyjnej został dołączony bardzo dobry plik pomocy - warto się z nim zapoznać w razie jakichkolwiek problemów.

Uwaga!
Program odczytuje obrazy następujących typów: IMG, DD, ISO, BIN, 00N, NRG, SDI, AFF, AFM, AFD, VMDK, E01, S01. Zakres innych operacji (zapis, montowanie, konwertowanie, formatowanie, rozszerzanie) różni się w zależności od formatu. Szczegółowe zestawienie znajdziemy na stronie produktu i w pliku pomocy.

Wymagania!
OSFMount musi być uruchamiany z uprawnieniami administratora. Podwyższone przywileje nadajemy poprzez naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie wybranie opcji "Uruchom jako administrator".

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Passmark OSFMountPassmark OSFMount 3.1 Build 1002
Wersja stabilna
12.7 MB | 2023-09-15

Ilość pobrań: 1297 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Passmark OSFMount