w
googluj
pl

Clownfish for Skype 4.56


Clownfish for Skype to program do automatycznego tłumaczenia wiadomości w komunikatorze Skype, który dodatkowo rozszerza jego możliwości między innymi o szyfrowanie oraz modyfikatory dźwięku w przypadku połączeń głosowych. Pozwala znacznie ułatwić nam komunikację z przyjaciółmi z innych krajów, w sytuacji, gdy nie znamy ich ojczystego języka. Wystarczy pisać wiadomości w języku, którym się posługujemy (może to być również język polski), a automatyka aplikacji przetłumaczy wiadomość, wysyłając ją odbiorcy w wybranym dla niego języku. Program korzystać może z mechanizmów oferowanych przez jednego z sześciu dostawców: Tłumacza Google, Microsoft Live, Tłumacza Babylon, PROMT oraz Yandex.

Chociaż program oferuje mnóstwo ustawień i opcji, producent zdecydował się nie wyposażać go w indywidualny interfejs, a jedynie obsługę poprzez menu kontekstowe ikony na pasku zadań. Z jednej strony rozwiązanie to przyśpiesza dostęp do niektórych funkcji, jednak z drugiej, przy obecnej ilości opcji w programie, wymaga nieco przyzwyczajenia do sprawnej obsługi. Wśród możliwości obsługiwanych z tego poziomu znajdziemy przede wszystkim ustawienia języków tłumaczenia (zarówno wysyłanych wiadomości, jak i tych przychodzących), preferencje zamiany tekstu na mowę (dotyczy wiadomości, które otrzymujemy od innych użytkowników), wybór serwisu, z którego chcemy korzystać podczas tłumaczenia tekstów, ustawienia szyfrowania, skrótów klawiszowych, efektów dźwiękowych do rozmów głosowych czy opcje sprawdzania pisowni. Jest tego naprawdę sporo i sprawdzenie odpowiadających nam kombinacji na pewno zajmie chwilę czasu (co oczywiście trudno uznać za wadę).

Całość należy przede wszystkim pochwalić za szybkość działania oraz ogólną lekkość dla systemu operacyjnego. Niewielkie zapotrzebowanie na zasoby systemowe nie powinno stanowić wyzwania dla ogólnej wydajności komputera. Przed pierwszym użyciem warto przejrzeć listę domyślnych skrótów klawiszowych, by niepotrzebnie nie denerwować się przypadkiem uruchamianymi funkcjami programu na przykład podczas pisania polskich znaków diakrytycznych w wiadomościach.

Spolszczenie!
Aby aktywować język polski interfejsu należy wybrać kolejno “Preferences”, “Interface Language”, “Polski”. Zmiany zostaną zatwierdzone bez konieczności ponownego uruchamiania programu. Niestety nie wszystkie opcje zostały w pełni przetłumaczone.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Clownfish for SkypeClownfish for Skype 4.56
Wersja stabilna
0.99 MB | 2018-05-24
przejdź
Clownfish for Skype Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 714 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Clownfish for Skype