w
googluj

Bombono DVD 1.2.0 / 1.0.3 Free


Bombono DVD - program do authoringu DVD. Aplikacja pozwala na szybkie przygotowanie płyty w formacie PAL/SECAM lub NTSC o ustalonym rozmiarze (do wyboru trzy standardowe pojemności: 1.3 GB, 4.3 GB, 7.9 GB). Program wyróżnia się przy tym intuicyjną obsługą - cały proces jest podzielony na trzy kroki.

Pierwszym z nich jest wczytanie plików multimedialnych i ustawienie ich w odpowiedniej kolejności. Każde wideo można podejrzeć we wbudowanym odtwarzaczu, dostosować jego bitrate, skonwertować (obsługiwane formaty to między innymi: MKV, AVI, MOV, MPEG4), podzielić na rozdziały i dołożyć napisy. Program następnie pozwala na dołączenie menu. Edycja jest bardzo prosta dzięki dostępności trybu WYSIWYG oraz wsparciu dla mechanizmu Drag&Drop. Każdą listę można opatrzyć miniaturkami, jednym z predefiniowanych kształtów czy tekstem. W końcowej fazie dostępna jest natomiast funkcja zapisu wygenerowanego projektu do pliku, który z powodzeniem można obrabiać w przyszłości. Autor zadbał także o opcję wypalania przygotowanych danych na płycie - co istotne nie są do tego potrzebne zewnętrzne aplikacje i sterowniki.

Program Bombono DVD jest całkowicie bezpłatny, zarówno do zastosowań niekomercyjnych jak i komercyjnych. Posiada otwarty kod źródłowy oraz wersje działające na różnych systemach operacyjnych (w tym Windows i różne dystrybucje Linuksa). Na witrynie producenta dostępna jest całkiem przyzwoita dokumentacja, kilka poradników, film prezentujący możliwości aplikacji i forum dyskusyjne, na którym można porozmawiać z innymi użytkownikami Bombono DVD.

Program dostępny jest w angielskiej wersji językowej. W obecnym stadium rozwoju narzędzie posiada jeszcze kilka niedoróbek, niemniej już teraz stanowi całkiem niezłą alternatywę dla przeładowanych i często płatnych kombajnów do authoringu DVD.

Uwaga!
W naszej bazie programów znajduje się również wersja bezpłatna z mniejszą ilością funkcji: Bombono DVD 1.0.3 Free

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Bombono DVDBombono DVD 1.2.0 / 1.0.3 Free
Wersja stabilna
29.8 MB |2011-11-22

Ilość pobrań: 428 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Bombono DVD
avatararrow
~Derek | 2011.06.15 18:51
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajnie bo darmowe, trzeba przetestować.