w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 484
Wszystkich postów: 944671
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

Basic Software Inventory 3.02


Basic Software Inventory to niewielki i przenośny program diagnostyczny, służący do wykrywania i przedstawiania listy wszystkich programów zainstalowanych na danym komputerze i wszystkich komputerach w sieci, na których aktywne są rozszerzenia WMI.

Po uruchomieniu aplikacji, wyświetlany jest prosty formularz wyboru komputera, którego pamięć chcemy przeanalizować. Możemy wpisać jego nazwę w odpowiednie pole lub podać jego adres IP. Pozostawienie wszystkich pól pustych powoduje automatyczny wybór bieżącej maszyny. Okienka z danymi o zainstalowanej wersji systemu Windows oraz ServicePacku wypełniane są automatycznie po zakończeniu skanowania.

Przed rozpoczęciem działania programu możliwe jest jeszcze zastosowanie filtrów zawężających wyniki wyszukiwania. Są to: nazwa, dostawca i data instalacji poszukiwanego oprogramowania.

Po użyciu przycisku „Go”, system jest skanowany pod kątem wszystkich aplikacji, jakie są zainstalowane na dysku twardym. W zależności od wydajności komputera i liczby odnalezionych elementów, cały proces może potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Lista generowana i wyświetlana jest w formie tekstowej, dzięki czemu można błyskawicznie ją skopiować w całości bądź we fragmentach. Znajdują się na niej takie dane, jak nazwa programu, jego dokładna wersja, dostawca, data instalacji (w specyficznym i średnio czytelnym formacie yyyyddmm), ID oraz ścieżka dostępu do jego instalatora, zapisanego w pamięci cache. Niestety, w obecnej wersji aplikacja wykrywa jedynie programy instalowane przy pomocy Windows Installera, co dość znacząco obniża funkcjonalność aplikacji.

Basic Software Inventory to aplikacja przydatna dla osób, które chcą przeprowadzić szybki audyt najważniejszych programów i zasobów, potrzebnych do codziennego funkcjonowania systemu. Entuzjastów tworzenia kodu ucieszy fakt, że aplikacja zapisana jest w pliku HTA – wystarczy otworzyć ją w notatniku bądź innym edytorze tekstu, by uzyskać dostęp do kodu źródłowego.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Basic Software InventoryBasic Software Inventory 3.02
Wersja stabilna
0.01 MB | 2014-01-08

Ilość pobrań: 263 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Basic Software Inventory