w
googluj

Wrike 3.35.0


ico
Wrike to program dający możliwość zarządzania projektami, a jednocześnie oferujący przestrzeń dla dyskusji i wymiany dokumentów przez jego uczestników. Zapewnia dostęp do swoich zasobów poprzez aplikację WWW, jak i mobilną, np. z poziomu systemu Android (którą zaraz szerzej opiszemy). Wrike nie jest start-upem; oferowane narzędzie ma już ustaloną renomę. Jego twórcy prowadzą bloga nt. produktywności i zarządzania, a po podaniu adresu e-mail w witrynie Wrike, można pobrać kilka darmowych e-booków związanych z tym tematem. Jego autorzy nie powiedzą Ci: "dobrego dnia!", ale: "produktywnego dnia!". Słowem, Wrike to profesjonalizm dla profesjonalistów.

Zacznijmy od opisu procesu "przed", tzn. przed przejściem do właściwego interfejsu. Narzędzie oferuje wieloplatformowy dostęp, co oznacza synchronizację danych, ale żeby do jakiejkolwiek synchronizacji mogło dochodzić, trzeba najpierw założyć własne konto. Zarejestrować się zaś można np. za pośrednictwem Google+. Do tego potrzebne jest też wypełnienie niewielkiego formularza. W kolejnych polach prosi się nas o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i nazwy firmy; można też przesłać awatar (czyli swoją unikalną ikonę). Niemniej wymogiem jest jedynie wprowadzenie imienia i nazwiska.

Jak przebiega natomiast proces "w trakcie", czyli jak przedstawia się interfejs i funkcje Wrike dla Androida? Pierwsze wrażenie jest co najmniej bardzo dobre, ponieważ mamy do czynienia z czystym, 100-procentowym interfejsem Material Design. Perspektywa robocza została podzielona na 5 zakładek/kart, między którymi przechodzi się tradycyjnym gestem przesunięcia palcem po ekranie w bok. To kolejno: zadania zaplanowane na dzisiaj (ekran startowy), na bieżący tydzień, na następny tydzień, na jeszcze późniejszy okres, ukończone. Pierwsze 3 udostępniają funkcję dodania zadania. Kreator zadania pozwala nadać nazwę, przypisać uczestników, wybrać okres (daty), jak i zawrzeć dodatkową notatkę czy opis. Następnie można dodać załącznik, zrobić zdjęcie czy wgrać plik z Dysku Google'a lub Dropboxa.

Późniejsze przełączanie zadania między innymi uczestnikami czy pisanie komentarzy do zadania jest dziecinnie proste. Z poziomu paska akcji można błyskawicznie przechodzić do powiadomień. Poprzez szufladę nawigacyjną można z kolei przejść do swego rodzaju czytnika (strumienia) wszystkich wydarzeń związanych z projektem, a więc możemy być na bieżąco z dosłownie każdą większą i mniejszą zmianą, jaka w nim zachodzi. Zatem nasze zaangażowanie może się ograniczać do sztywnego wypełniania jedynie nam powierzonej roli, ale możliwe jest też sprawdzanie, co u kolegów/koleżanek. (W praktyce wszystko oczywiście wynika z charakteru pracy i reguł ustalonych przez szefa itd.). Co więcej - i co istotne - jest też miejsce na prywatność, jako że uczestnik projektu dysponujemy możliwością tworzenia osobistych folderów i zadań, które, jeśli zechce, będzie mógł udostępnić.

Wrażenia "po" przetestowaniu programu są z naszej strony następujące: wykonanie jest przemyślane i funkcjonalne, jednocześnie program zapewnia intuicyjną obsługę, a przy tym udało się też autorom być może najważniejsze: pomimo rozbudowania jest to narzędzie bardzo, bardzo proste. W rezultacie, Wrike to na pewno jedno z najlepszych narzędzi, z jakich można skorzystać, gdy wspólnie pracujemy nad projektem. W zasadzie trudno wskazać jakąkolwiek wadę tej aplikacji.

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja, której dokonać można przy użyciu danych z posiadanego już konta w Google+. Aplikacja jest darmowa dla grupy składającej się maksymalnie z 5 uczestników; w wypadku większych grup należy się zapoznać z cennikiem dostępnym na oficjalnej stronie internetowej. Dostępny jest też darmowy okres próbny w wypadku płatnych kont. Wersja darmowa ma ograniczoną funkcjonalność (wszystkie jej cechy poznamy na stronie cennika na stronie WWW). Tryb online jest potrzebny do synchronizacji danych.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
WrikeWrike dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Wrike