w
googluj
pl

Money Manager Ex


ico
Money Manager Ex to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android, dzięki której zarządzanie własnymi finansami stanie się na serio: szybkie, łatwe i przyjemne. Po pierwsze, jest to mobilna wersja narzędzia znanego już z platform stacjonarnych; mamy wersję dla Windowsa, Maca i Linuxa. Wielu użytkowników, chwalących sobie wersję PC, czekało na edycję dla smartfonów, i nie zawiodło się, gdyż zawarto wszystko to, co najlepsze (a co dokładnie - opiszemy już za chwilę). Po drugie, zaimplementowano obsługę synchronizacji bazy danych poprzez chmurę Dropboxa, tak więc czy w domu na sprzęcie stacjonarnym, czy w podróży na mobilnym, nadzorować stan swojego personalnego "banku" można zawsze. Po trzecie, jest to program całkowicie darmowy. A zatem pełna i, jak zobaczymy, bogata funkcjonalność już na starcie - wow!

Aplikacje, które pomagają nam organizować nasz finansowy byt, podzielić można zasadniczo na 2 grupy. W pierwszej mamy narzędzia służące raczej tylko do dodawania wydatków wedle różnych kategorii, np. żywność, paliwo, czynsz. Są więc bardzo proste, ale mogą stanowić prawdziwe wejście w świat zarządzania swoimi pieniędzmi. Wydatki to jeden krok, potrzebne są zaś do pełnej kontroli dwa - trzeba wziąć pod uwagę wpływy, by stać się prawdziwym menedżerem samego siebie. Do drugiej grupy należą więc aplikacje dające sposobność śledzenia stanu różnych kont (niekoniecznie formalnych, jako że "konto" traktowane może być dowolnie tak, jak je zdefiniuje sam użytkowników), a zatem i dodawania wszelkich wpływów, wynikających choćby z tytułu pracy. To do tej właśnie grupy należy aplikacja Money Manager Ex. Niemniej najlepsze z nich, w tym ta, są tak skonstruowane, że nawet użytkownik pragnący totalnej prostoty odnaleźć się w niej może po chwili tak, jak ryba w wodzie. (Wspomnijmy teraz tylko, że wydatek można dodawać do bazy danych tapnięciem wprost z ekranu głównego). Funkcjonalność zaprojektowana niejako "dla każdego" jest tu podstawowym atutem.

Zaczęliśmy od namalowania tła, ale przejdźmy już jednak do pierwszoplanowej postaci, czyli konkretnych właściwości Money Managera Ex. Aplikacja dostosowana jest do polskiego użytkownika; ma nie tylko spolszczony interfejs, ale i udostępnia polską walutę. Pod względem wizualnym prezentuje się świetnie: to domyślnie Material Design charakteryzujący się spokojnym, szarym tłem, ale dostępny jest też ciemny motyw graficzny. Czcionkę i jej rozmiar też można dostosować do swoich potrzeb. Natomiast pod względem funkcji, program pozwala:
• prowadzić różnorodne typy kont: bieżące, oszczędnościowe, kredytowe, inwestycyjne, jak też aktywa. Wbudowany kreator pomoże w utworzeniu konta. Wystarczy tylko wypełnić formularz, podając takie informacje, jak nazwę konta, typ (np. rozliczeniowe), saldo początkowe. Teoretycznie powinno się przypisać konto formalnie istniejące (bo podać też można jego numer, stronę internetową itp.), lecz nie ma co do tego żadnych wymogów i naszym "kontem" może być zwykła gotówka w portfelu,
• zapisywać wpłaty, wypłaty, przelewy z konta do konta. Do każdego konta przypisać można wiele walut. Transakcje powtarzające się można powiązać z przypomnieniami i wprowadzić je do bazy danych z wyprzedzeniem; tak, aby zostały dodane do bazy danych w określonym dniu w przyszłości. Każdy wydatek można przyporządkować do pewnych stałych, już zdefiniowanych kategorii, lub utworzyć własne, oraz dodatkowo opisać notatką. Całą bazę danych - przeszukiwać, filtrować, sortować wedle wybranych kryteriów,
• zarządzać budżetem. Użytkownik ma możliwość ustawienia budżetu na miesiąc lub rok, a potem porównać wydane pieniądze z takim planem i wygenerować różnego rodzaju raporty. Raporty finansowe można tworzyć w odniesieniu do podmiotów transakcji (np. Biedronka; podmioty też można dowolnie określić), celów wydatków, źródeł przychodów czy kategorii.

Reasumując, Money Manager Ex to chyba najlepszy program do zarządzania finansami, jaki dostępny jest zarówno na Androida, jak i na PC-ta. Ma gigantyczne możliwości i wiele opcji personalizujących. (Wielu rzeczy nie opisaliśmy; można też np. zablokować dostęp do aplikacji hasłem, co zawsze jest wielkim plusem!). Właściwie trudno nawet wskazać, co mogłoby być jego wadą. Pewien użytkownik podsumował go w Google Play w ten sposób: "Pod każdym względem najlepszy".

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu stacjonarnego Windows

Ograniczenia!
Funkcja synchronizacji wymaga posiadania konta w chmurze Dropboxa

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Money Manager ExMoney Manager Ex dla Android
2015-09-02
przejdź Money Manager Ex dla Windows

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Money Manager Ex