w
googluj

Quokky 3.2.3


ico
Quokky jest to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android (jest też wersja dla iOS), która spełniać ma funkcję mobilnego asystenta - organizującego nasze dokumenty osobiste takie, jak rachunki, faktury, gwarancje, umowy, dokumenty tożsamości, wizytówki, karty bankomatowe itp. Program wyposażony jest w funkcję przypominania o kończących się np. gwarancjach, ale co jeszcze bardziej wpływa na to, że można by go realnie postrzegać jako owego "asystenta", jest to, iż może się poszczycić funkcją automatycznego, inteligentnego rozpoznawania dokumentów. Niestety, funkcja ta dostępna jest wyłącznie dla 3 języków: angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego. Być może doczekamy się kiedyś wsparcia dla naszego rodzimego, polskiego, gdyż, przynajmniej wedle zapewnień producenta, dysponując dokumentami we wspieranych językach wystarczy jedynie zrobić zdjęcie czy wczytać już posiadany dokument - dzięki opcjonalnej współpracy z kontami Gmail i Dropbox - a Quokky zajmie się całą resztą, tj. wyekstraktowaniem kluczowych informacji.

Po pierwszym uruchomieniu tego programu nieodzowne jest założenie w nim swojego konta. Dokonamy tego podając adres e-mail. Nasze hasło musi się składać z co najmniej 8 znaków (musi w tym być choć 1 wielka litera i 1 cyfra). Następnie aplikacja prosi o wybranie rodzaju dokumentów, które chcemy w niej przechowywać. Jest ich w sumie 17; wybrać trzeba minimum 3. Każdy wybrany rodzaj stanie się folderem, w którym od teraz poszczególne "papiery" będą się znajdować. Przeglądać je zaś można też wedle np. osobiście utworzonych tagów. Kolejny krok umożliwia zaimportowanie dokumentu bądź zrobienie zdjęcia jego fizycznej wersji. W wypadku robienia zdjęcia, dokument należy umieścić na ciemnym tle - kontrast sprawi, że aplikacja łatwiej go wytnie. Istnieje również możliwość ręcznego wprowadzenia informacji z dokumentu. W zależności od wybranego rodzaju, do wypełnienia będziemy mieć specyficzny formularz.

Aplikacja jest nowoczesna, a jej warstwa wizualna - po prostu przepiękna. Z naszej polskiej perspektywy ocena musi być jednak stosunkowo niska. Nie zawsze brak spolszczenia może być problemem, ale w tym wypadku naprawdę chciałoby się mieć do czynienia z polskim interfejsem. Bolączką jest też brak wsparcia dla, robiącej największe wrażenie, inteligentnego rozpoznawania dokumentów. Z wad niezwiązanych z lokalizacją, dziwi jedynie brak możliwości zablokowania dostępu do interfejsu kodem PIN.

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez adres e-mail) jest wymagana. Szereg dodatkowych funkcji - tylko dla użytkowników wersji Premium, która kosztuje 5,07 zł w wypadku płatności miesięcznej albo 51,22 zł w wypadku płatności rocznej.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
QuokkyQuokky dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Quokky