w
googluj
pl

eUrząd 1.2


ico
eUrząd jest aplikacją dostępną na urządzenia przenośne z systemem Android, która zawiera najważniejsze informacje o przeszło 10 tys. polskich urzędach. Wśród tych urzędów mamy: Komisariaty Policji, Komendy Straży Pożarnej, oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędy Pracy, Urzędy Skarbowe i wiele, wiele innych. W sumie jest ich ponad 100. Dokładny spis poznamy po przejściu do oficjalnej strony w Google Play, tu natomiast zajmiemy się samą funkcjonalnością aplikacji.

Program wyposażony jest zarówno w wyszukiwarkę, jak i przeglądarkę urzędów. W pierwszym wypadku wystarczy podać skrót nazwy urzędu (np. NFZ, ARR) i nazwę miejscowości, w której go szukamy. Następnie zobaczymy listę urzędów, a po wybraniu pożądanego zostaniemy przekierowani do strony szczegółów (stronę tę opiszemy w dalszej części). Lokalizacje urzędów można jednak przeglądać również na podstawie wbudowanej Mapy Google. Po włączeniu czujnika GPS, zostanie pokazana nasza aktualna pozycja, niemniej centralny punkt przeglądania wskazać można dotykając dowolnego obszaru na mapie Polski. Liczbę urzędów można zawęzić do koła o określonym przez nas promieniu liczonym w kilometrach. Pozostałe urzędy staną się niewidoczne. Znajdując się na ekranie mapy, skorzystać można też z przekierowania do nawigacji do wskazanego punktu bądź do samej aplikacji Mapy Google (o ile tylko zainstalowaliśmy ją w systemie). Szczegółowe informacje nt. urzędu poznamy od razu po jego wybraniu; to pełna nazwa urzędu i jego logo, a także: adres, telefon/fax, adres e-mail, adres strony internetowej. Każda z tych 4 informacji powiązana jest z własną funkcją, tak więc można jednym tapnięciem zadzwonić do urzędu czy przejść do jego strony w przeglądarce internetowej.

Z programu korzystać można w trybie offline. (Oczywiście, nie dotyczy to dodatkowych funkcji). Przy korzystaniu z niego należy pamiętać o zastrzeżeniu producenta: baza danych, co prawda, została oparta na informacjach zamieszczonych na stronach internetowych poszczególnych urzędów i informacjach dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej, ale nie została ona zweryfikowana.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
eUrządeUrząd dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 38 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
eUrząd