w
googluj

Splashtop 2.6.1.2


ico
Splashtop to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Androidem, a umożliwiająca zdalny dostęp do komputera z systemem Windows, Mac lub Linux (wsparcie dla systemów linuksowych jest jednak w fazie beta, czyli może nie działać stabilnie). Zdalny dostęp oznacza, że na ekranie smartfona czy tabletu można przeglądać dokumenty, słuchać muzyki czy oglądać filmy, które znajdują się na dysku twardym należącym do komputera stacjonarnego, ale nawet uruchamiać programy (i to wszystkie - jak zapewnia producent), w tym przeglądarkę internetową z zainstalowanymi rozszerzeniami. Dostęp do komputera stacjonarnego można mieć za darmo przez sieć lokalną. Istnieje również możliwość dostępu do komputera poprzez internet (3G/4G), a więc z dowolnego miejsca. Ostatnia z tych opcji jest płatna.

Po uruchomieniu aplikacji musimy się w jej usłudze zarejestrować. W tym celu podajemy jedynie adres e-mail oraz hasło składające się minimum z 6 znaków. Po założeniu konta zostaniemy poproszeni o pobranie oprogramowania dla komputera stacjonarnego. Program nosi nazwę Splashtop Streamer i znajdziemy go w oficjalnej witrynie producenta; w prawym górnym rogu strony głównej zobaczymy pomarańczowy przycisk, a po jego kliknięciu nastąpi natychmiastowe pobieranie potrzebnego programu. Jego rozmiar w przypadku systemu Windows to 20 MB. Po zainstalowaniu, musimy się w nim zalogować z tymi danymi, które podaliśmy przy rejestracji. Z drugiej strony ustawianego połączenia, po zalogowaniu się do usługi w naszym urządzeniu mobilnym nazwa podłączonego komputera powinna od razu pojawić się na ekranie głównym. Gotowe - mamy dostęp do komputera stacjonarnego!

Jak więc widać, cała procedura jest szybka i łatwa. Gdy będziemy chcieli następnym razem skorzystać ze zdalnego sterowania, wówczas musimy się tylko zalogować na każdym z urządzeń. Poprzez jedno konto możemy mieć dostęp do maksymalnie 5 komputerów.

Ograniczenia!
Wymagane jest założenie konta. Wymagane jest też pobranie aplikacji dla systemu stacjonarnego. Zdalny dostęp przez internet jest płatny. Miesięczna subskrypcja kosztuje 6,12 zł, a roczna - 52,24 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SplashtopSplashtop dla Android
2016-04-19

Ilość pobrań: 27 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Splashtop