w
googluj

Fixya 1.60


ico
Fixya to nazwa serwisu internetowego dostępnego na stronie Fixya.com oraz aplikacji wydanej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android; jego konkurentami w branży są np. Quora.com, Ask.com czy Answers.com. Umożliwia zadawanie pytań nt. różnych (tak naprawdę: dowolnych) produktów i otrzymywanie odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Najkrócej mówiąc, jeśli nie wiesz, jak coś naprawić czy potrzebujesz porady dotyczącej zakupu, stosowne informacje możesz znaleźć w witrynie Fixya.com. Odkąd istnieje ten serwis, zadano w nim już ponad 17 milionów pytań, co robi wrażenie.

Jak jednak wspomniano, dostępna jest też aplikacja mobilna tego społecznościowego projektu. Aby z niej korzystać trzeba mieć aktywne połączenie z internetem. Program udostępnia nam 2 główne tryby: rozwiązań problemów oraz kategorii z ulubionymi. Jeśli chodzi o ten pierwszy tryb, a jednocześnie ten, który widzimy po uruchomieniu aplikacji, to zawiera on listę rozwiązanych problemów pod względem liczby oddanych głosów; warto dodać, że "problemowi" towarzyszyć może nakręcony film użytkownika, przez co łatwiej społeczności o zrozumienie intencji pytającego. Trzeba powiedzieć, że to mało prawdopodobne, abyśmy znaleźli w tym widoku coś dla nas interesującego; wynika to z faktu, że baza danych serwisu jest po prostu niezwykle duża i zróżnicowana. Na pomoc przyjść nam więc powinna wyszukiwarka, ale choć jest dostępna w formie tradycyjnej ikonki w pasku akcji, to... nie zwraca żadnych wyników. To wielka wada aplikacji. Jeśli zaś chodzi o kategorię ulubionych, to aby coś do ulubionych dodać, musimy zarejestrować się w serwisie; skorzystać w tym celu można z danych, jakie mamy w Google+ lub Facebooku (choć aplikacja ma problem z połączeniem konta Google...).

Interesującą cechą aplikacji jest to, że umożliwia nam przesłanie pytania w formie filmowej, a nie tylko pisanej. W tym celu film możemy oczywiście zrobić przy pomocy swojego urządzenia mobilnego. Poważnym ograniczeniem z naszej polskiej perspektywy jest jednak to, że aplikacja jest wyłącznie anglojęzyczna, więc musimy znać angielski, aby coś z niej wynieść. Biorąc do tego poziom wykonania aplikacji, nasz werdykt jest taki, że aplikacji mobilnej nie polecamy - lepiej wejść na stronę internetową Fixya.com i ewentualnie później dać szansę aplikacji mobilnej.

Ograniczenia!
Aby dodawać kategorie do ulubionych, trzeba się zarejestrować, co można zrobić m.in. przy użyciu danych z konta Facebooka.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (1 głosów)

Strefa Download programu
FixyaFixya dla Android
2014-07-27

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fixya