w
googluj
pl

TwojaPogoda.pl 3.1


ico
TwojaPogoda.pl to adres internetowego serwisu pogodowego, ale też nazwa jego oficjalnej aplikacji wydanej na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Program dedykowany na platformę tworzoną przez Google udostępnia nam nie tylko dane pogodowe, ale również panel z aktualnymi informacjami okołopogodowymi. Poniżej przyjrzymy się bliżej tym funkcjom wersji darmowej, a więc - jak łatwo zgadnąć - jednocześnie wersji ograniczonej. Dostępna jest też wersja pełna, którą można za darmo przetestować przez 7 dni i która udostępnia m.in. 5 zróżnicowanych widżetów; niemniej w dalszej części skupimy się na bezpłatnych funkcjach i tym, co dostajemy "z marszu".

Ekran główny aplikacji, a jednocześnie sekcja Lokacje, pozwala na wpisanie nazwy miejscowości, której prognozę pogody chcemy poznać. Istnieje przy tym możliwość wpisania nazwy kraju, lecz nie otrzymamy w ten sposób prognozy dotyczącej tego kraju, a krótką listę jego miast (niekoniecznie tych największych). Do ulubionych można dodać wiele miast, a skrótową informację o ich temperaturze oraz zachmurzeniu będziemy mieć na tym samym ekranie startowym. Po przytrzymaniu miasta będzie go można usunąć z widoku albo ustawić jako "miasto domowe". Szczegółowe dane pogodowe otrzymamy po tapnięciu w miasto bądź przejściu do sekcji Prognoza. Dane te obejmują, prócz temperatury i ogólnego stopnia zachmurzenia, także: temperaturę odczuwalną, siłę wiatru, siłę wiatru w porywach, procentowego poziomu zachmurzenia, wielkości opadów, stopnia wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, tzw. termiki oraz biometu. Prognozę pogody przeglądać można w cyklu pór dzień-noc, w cyklu 3-godzinnym oraz w cyklu dniowym (na najbliższe 7 dni); dwa ostatnie tryby przeglądania podają informacje skrótowo. Natomiast w sekcji Wiadomości mamy dostęp do 10 najświeższych newsów pogodowych. Może być w nich mowa o rekordach pogodowych czy bardziej, niż zwykle, niesprzyjających warunkach atmosferycznych dla naszego organizmu. Po tapnięciu w dany news można przeczytać całą jego treść, która okraszana może być też zdjęciami.

Aplikacja jest bardzo dobra już w wersji darmowej, ale tym bardziej warto ją zainstalować, że przez 7 dni mamy możliwość testowania funkcji Pro za friko, więc możecie śmiało liczyć na jeszcze lepsze wrażenia wyniesione z używania tej aplikacji.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Aby korzystać ze wszystkich funkcji (i mieć dostęp do prognoz 16-dniowych, zlikwidować reklamy itp.), trzeba wykupić subskrypcję Pro; jej koszt to 8,99 zł na rok. Możliwe jest przetestowania wersji Pro przez 7 dni za darmo.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TwojaPogoda.plTwojaPogoda.pl dla Android
2014-08-04

Ilość pobrań: 76 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TwojaPogoda.pl