w
googluj
pl

Google Earth 9.2.24.6


ico
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda Twoja okolica z perspektywy... satelity? Jeżeli tak, to już zastanawiać się nie musisz. Po zainstalowaniu aplikacji Google Earth na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android, będziesz mógł zobaczyć zdjęcia satelitarne nie tylko Twojej okolicy, ale nawet całej Polski i niemal całego świata. To program, który zainstalować możesz też na komputerze stacjonarnym z systemem operacyjnym Windows, Mac czy Linux; w tym miejscu skoncentrujemy się jednak na aplikacji dla systemu Android.

Interfejs Google Earth jest oryginalny. Zaczynamy od trójwymiarowego widoku kuli ziemskiej. Możemy planetą manipulować przez obracanie, przybliżanie i oddalanie się. Wszystkie te operacje przeprowadzane są w czasie rzeczywistym, tzn. jeżeli mamy dobrą jakość połączanie internetowego, wówczas przechodzenie od widoku kontynentu do specyficznej miejscowości odbywa się błyskawicznie. Oczywiście zdjęcia, jakie możemy oglądać, nie są bezpośrednią transmisją z oczu satelit, a już wcześniej wykonanymi i przygotowanymi na nasz użytek.

Naszej eksploracji świata towarzyszyć mogą różne pomoce. Warstwy, jakie naniesione mogą być na mapę, to m.in. zdjęcia z Panoramio, granice państw i nazwy geograficzne, drogi. Przykładowo, ikona Wikipedii oznacza, że możemy dowiedzieć się podstawowych informacji nt. danego obiektu; z kolei po wyświetleniu się ekranu z informacją, możemy przejść do pełnego artykułu w Wikipedii po tapnięciu w link w dolnej części okna. Do naszej dyspozycji oddano też wyszukiwarkę, kompas oraz funkcję wyszukania naszej lokalizacji przy użyciu GPS i jej wskazania na mapie świata.

Używanie Google Earth może przynieść sporo satysfakcji. Jest to wspaniałe narzędzie edukacyjne, które z pewnością pomoże nam lepiej poznać świat. Zdjęcia mogą nie być aktualne, ale nie jest to wielka wada.

Uwaga!
Aplikacja jest też dostępna dla systemu operacyjnego Windows.

Ograniczenia!
Wymagane jest zalogowanie się do aplikacji przez konto Google. Aby korzystać z map należy mieć aktywne połączenie z internetem. Istnieje możliwość wskazania lokalizacji po włączeniu czujnika GPS w urządzeniu.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Google EarthGoogle Earth dla Android
2018-10-18
przejdź Google Earth dla Windows

Ilość pobrań: 356 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Google Earth