w
googluj

Pocket Cards 1.1.5


ico
Pocket Cards to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która pozwala na tworzenie fiszek. Charakteryzuje się przejrzystością, prostotą i łatwością obsługi. Posiada dwa motywy graficzne, jasny i ciemny. A co najważniejsze: umożliwia pobranie talii kart po zalogowaniu się do serwisu Quizlet.com.

Po uruchomieniu programu powita nas pusty ekran. Musimy bowiem utworzyć swoje talie kart. Aby to zrobić, wybieramy jedyną dostępną opcję w pasku górnym, a następnie podajemy nazwę oraz wybieramy kolor talii; dostępne kolory to: czerwony, niebieski, fioletowy, zielony, pomarańczowy. Po utworzeniu kontenera na karty, będzie on widoczny na ekranie startowym. Tapnięcie w talię umożliwi dodanie kart. Natomiast menu talii udostępnia funkcje zmiany jej nazwy, koloru, edycji kart oraz pozwala na usunięcie z zasobów.

Dodawanie kart jest równie proste, co tworzenie talii. Najpierw podajemy słowo strony frontowej (np. słówko angielskie "Hello"), a po wybraniu ikony zapisu, która jest w prawym górnym rogu, będziemy mogli podać słowo dla drugiej strony (czyli np. polskie tłumaczenie, tj. "Cześć"). Dodawanie kolejnych kart przebiega tak samo, tzn. po podaniu słowa dotykamy ikony zapisu. Aby zakończyć tworzenie talii, wybieramy ikonę powrotu.

Przystąpienie do testu polega na tapnięciu w talię, którą ma choćby jedną kartę. Wśród dostępnych funkcji mamy możliwość zmiany stron kart, wymieszania ich, a także dwa tryby: treningu (Study cards) oraz właściwego testu (Test knowledge). Po odwróceniu karty, będziemy mogli określić, czy znaliśmy poprawną odpowiedź, czy też nie. Treść danej karty możemy poprawić w dowolnej chwili. Zabawa z fiszkami nie ma końca w trybie praktyki; musimy wtedy po postu wyjść do ekranu startowego przez naciśnięcie np. sprzętowego przycisku BACK. Z kolei w trybie testu, na koniec otrzymujemy proste podsumowanie: liczbę dobrych i złych odpowiedzi.

Aby pobrać talie fiszek, należy mieć konto w Quizlet i pozwolić aplikacji na dostęp do tego konta. Można je utworzyć po wybraniu odpowiedniej funkcji w ustawieniach. Zajmie to chwilę, a pozwoli cieszyć się wielką liczbą fiszek (w sumie jest ich już ponad 30 milionów), które można też tworzyć samemu.

To doskonała aplikacja do nauki przy pomocy fiszek. Dzięki integracji z serwisem Quizlet możemy uczyć się, uczyć się, uczyć się - cały czas! Jest bardzo przejrzysta i świetnie zaprojektowana.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pocket CardsPocket Cards dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pocket Cards