w
googluj

Formula Calculator 2.3


ico
Formula Calculator to zaawansowana aplikacja kalkulatora wydana na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Prócz klasycznych działań arytmetycznych - dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, obliczania pierwiastków, procentów, potęg itd., umożliwia też obliczanie równań (czyli tytułowych formuł), np. pól powierzchni (w sumie jest ich 23). Program udostępnia trzy tryby działania: kalkulator formuł, kalkulator naukowy (możemy w nim m.in. dodawać nawiasy) oraz przelicznik miar: masy, szybkości, długości, temperatury, objętości, powierzchni, danych.

Zostańmy jednak przy formułach. Jak się je oblicza przy użyciu aplikacji? Na początku wybieramy formuły przez wybranie przycisku "Formulas" z interfejsu. Z listy, która nam się ukaże, wybieramy pożądane równanie. Może to być, przykładowo, prosta formuła na obliczenie pola trójkąta. W następnym kroku podążamy za wskazanymi instrukcjami, tzn. definiujemy zmienne z równania na pole trójkąta - określamy wartości liczbowe parametrów. Po wykonaniu każdej kolejnej instrukcji wybieramy "Next", aby przejść dalej. Gdy dotarliśmy już do końca, wybieramy rozwiązanie równania przez tapnięcie w "Solve". Na ekranie zobaczymy wówczas wynik równania dużą czcionką w górnej linii, a w dolnej linii mniejszą czcionką jego znaczenie - tzn. opis, że powyższy wynik związany jest z podaniem danych (takich, a nie innych) wartości. Aby skasować linię górną wybieramy "Clear", a z kolei aby skasować linię dolną wybieramy "MC". Można jednak przejść już do dowolnych innych działań arytmetycznych, w tym do obliczenia nowej wartości tej czy innej formuły.

Już po uruchomieniu programu będziemy mogli skorzystać z obrazkowego tutoriala, aby lepiej zrozumieć nawigację przy obliczaniu formuł; można z niego potem skorzystać w dowolnej chwili po wywołaniu z menu. Warto pamiętać, że w trybie orientacji poziomej (horyzontalnej) urządzenia zobaczymy na ekranie dodatkowe przyciski w trybie kalkulatora formuły. Warto również podkreślić, że - pod względem wizualnym - program udostępnia 7 motywów tematycznych. A to wszystko razem wzięte powoduje, że Formula Calculator jest wręcz produkcją idealną. Systemowy kalkulator Androida pozwala na przeprowadzenie zaledwie 20 operacji matematycznych na raz, co jest jego wielką wadą - nie licząc zupełnie podstawowego zakresu obliczeń, jakie można przeprowadzić. Formula Calculator to aplikacja z zupełnie innej, wyższej półki.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Formula CalculatorFormula Calculator dla Android
2014-05-22

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Formula Calculator