w
googluj

Bleep 1107


ico
Bleep jest to komunikator typu peer-to-peer dostępny m.in. na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android i komputery z systemem Windows. Umożliwia wykonywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem sieci w-fi bądź połączenia przez dane komórkowe. Peer-to-peer oznacza, że komunikator nie wykorzystuje centralnego serwera, który mógłby w jakiś sposób odczytywać treść naszych wiadomości lub ich tzw. metadane (np. kto do kogo pisał i kiedy). Jego producentem jest słynna firma BitTorrent. Ich Bleep, choć jeszcze w fazie produkcyjnej alpha (czyli bardzo, bardzo wczesnej), doczekał się wydania, i to dość wysoko ocenianego w Google Play. Jak funkcjonuje edycja dla systemu Android?

Na samym początku musimy się zarejestrować/zalogować. Tworzenie konta polega na podaniu albo adresu e-mail, albo numeru telefonu. Co ciekawe, istnieje jednak również możliwość utworzenia konta incognito, a więc anonimowego. Oznacza to, że: 1) nikt nie będzie w stanie nas znaleźć przez wyszukiwarkę (dostępna jest na ekranie głównym Bleepa), 2) będziemy musieli podać naszym znajomym "klucz publiczny" (public key), aby mogli nas dodać do swojej listy kontaktowej. Bez względu na sposób rejestracji, musimy podać swój nick (będzie widoczny na liście kontaktów naszych znajomych) oraz kraj (Polska jest ustawiana domyślnie). Następnie mamy opcję dodania kontaktów z książki adresowej, aby łatwiej było zaprosić znajomych. Nawet jeśli pominiemy ten krok, to będzie można z niego skorzystać później, gdyż jest to jedna z funkcji dostępnych w ustawieniach; to samo ma miejsce w przypadku założenia konta anonimowego - w dowolnej chwili można dodać adres e-mail lub numer telefonu.

Aplikacja świetnie wygląda; jest nowoczesna i płynna. Jej minusem jest jednak to, że potrzebuje dużego transferu (rekomendowane jest korzystanie z niej poprzez wi-fi) i szybko zużywa energię baterii, o czym zresztą ostrzegają sami jej producenci; cóż - to w końcu wersja alpha, choć i tak jest apetyczna.

Uwaga!
Aplikacja jest w fazie produkcyjnej alpha, a to oznacza, że może się zawieszać, a nawet w ogóle w przypadku naszego urządzenia nie działać. Program dostępny jest również dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja, choć można utworzyć konto anonimowe - bez podawania adres e-mail.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BleepBleep dla Android
2016-08-27
przejdź Bleep dla Windows

Ilość pobrań: 68 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Bleep