w
googluj
pl

iCoyote


ico
iCoyote jest to - wydana na urządzenia z Androidem - aplikacja informującą o zdarzeniach na drodze w czasie rzeczywistym; przyda się więc kierowcom. Czy w Polsce również? Tak, gdyż serwis działa także u nas, choć nasza lokalna społeczność nie jest jeszcze duża. Ogółem, europejska społeczność użytkowników iCoyote liczy jednak niemal 3 miliony użytkowników. Z programu można więc korzystać nie tylko w Polsce, ale i wybierając się za naszą zachodnią granicę.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji wybieramy kraj, jaki ma być obsługiwany; Polska ustawiana jest automatycznie. Wybór nie będzie mógł być potem zmieniony. Z kolei zaraz po przejściu do właściwego interfejsu będziemy proszeni o włączenie czujnika GPS w urządzeniu - jest to wymagane, inaczej aplikacja się wyłącza; wymagane jest również połączenie z internetem. (A więc, niestety, nie możemy mieć map offline). To nie wszystko, gdyż w celu ostatecznego aktywowania iCoyote musimy jeszcze podać swój adres e-mail; otrzymamy bowiem na niego link aktywacyjny. Aktywacja zaś musi być dokonana w ciągu 24 godzin, w innym razie aplikacja przestanie działać.

Co konkretnie oferuje nam iCoyote? Przede wszystkim ostrzega o fotoradarach i patrolach policji, kontrolach prędkości, wypadkach, korkach czy dziurach na drodze. Oczywiście zakres tych informacji jest względny i zależy od lokalizacji; ściślej: wszystko budowane jest w oparciu o dane wprowadzane przez samych użytkowników. Korzystając z tej aplikacji w trasie, będziemy wiedzieć, ilu innych użytkowników jedzie przed nami; będąc zaś w mieście - poznamy ich liczbę w promieniu wokół nas.

Ekran głównym udostępnia nam mapę z wyznaczoną naszą lokalizacją. W łatwy sposób, dotykając dużych przycisków u dołu interfejsu, będzie można nanieść na mapę informacje o radarze - jeden przycisk odpowiada za radar w naszym kierunku, drugi odpowiada za radar w przeciwnym kierunku; w razie omyłkowego tapnięcia mamy 5 sekund na anulowanie wprowadzenia informacji. Trzeci przycisk (centralny) odpowiada natomiast za wprowadzenie innych typów informacji. Mogą to być mianowicie: wypadek, zatrzymany pojazd, dziury na drodze, niebezpieczne warunki, korek, zwężenie; w tym wypadku mamy 20 sekund na anulowanie informacji.

Program udostępnia do tego całkiem dużo opcji, w tym personalizujących ostrzeganie nas samych. Ostateczna wartość aplikacji iCoyote zależeć będzie jednak od wielkości społeczności i "oddanie się sprawie", ale na pewno polecamy jej przetestowanie.

Ograniczenia!
Wymagane jest nawiązanie połączenia z internetem oraz włączenie czujnika GPS, aby w ogóle móc korzystać z aplikacji. Wymagana jest rejestracja przez podanie adresu e-mail.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, gdy wybierzemy Polskę jako "swój kraj" po pierwszym uruchomieniu aplikacji

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
iCoyoteiCoyote dla Android
2014-10-05

Ilość pobrań: 111 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
iCoyote