w
googluj
pl

Monitor Burz 1.2.0


ico
Monitor burz jest aplikacją wydaną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Dzięki niej można śledzić ostatnio zarejestrowane wyładowania atmosferyczne bezpośrednio na mapie. Aplikacja nie udostępnia prognozy, jednakże daje możliwość przewidzenia kierunku, w którym przesuwa się burza, na podstawie kolorów ostatnich wyładowań.

Program oczywiście potrzebuje połączenie z internetem, gdyż pobiera dane z zewnętrznego serwera. Dane aplikacje pochodzą z centrum meteorologicznego Siemensa. Jej witryna to Blids.de i znajdziemy tam m.in. zakładkę dotyczącą Polski. Mapa dostępna w aplikacji pochodzi właśnie z tego serwisu internetowego, dlatego na środku mapy mamy duże wskazanie źródła danych (tj. adres strony Blids). Aplikacja, oczywiście na bazie danych Siemensa, oferuje nam nie tylko mapę burzową Polski, ale i podobne mapy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii oraz krajów Beneluksu (zbiorczy widok na Holandię, Belgię oraz Luksemburg).

Aplikacja jest bardzo, bardzo prosta; to po prostu mapa z Blidsa wklejona do aplikacji. Prócz opcji wyboru mapy w zasadzie tylko histogram (wykres wyładowań w ostatnich godzinach; też z serwisu Blids). Samą mapę można powiększać (i pomniejszać), lecz jest to tylko powiększanie obrazka mapy, więc w rezultacie powiększania zobaczymy spore piksele, a nie mniejsze miasteczka czy wsie. Nie jest to wina autora aplikacji - taka jest oryginalna mapa.

Uwaga!
Serwis internetowy powiązany z aplikacją znajduje się pod adresem http://www.industry.siemens.com/services/global/de/blids/seiten/Default.aspx

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Monitor BurzMonitor Burz dla Android
2014-10-22

Ilość pobrań: 115 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Monitor Burz