w
googluj

AltaPixShare 0.9.0


AltaPixShare to lekki i darmowy program do edycji plików graficznych w formacie JPEG. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja została przygotowana z myślą o użytkownikach regularnie wysyłających zdjęcia za pośrednictwem Internetu. Program pozwoli na szybkie przygotowanie danych do wysyłki, zarówno pod kątem rozmiaru (mniejszy obraz oznacza znacznie krótszy czas uploadu) jak i dodatkowych efektów natury estetycznej. Na uwagę zasługuje wielowątkowe wykonywanie operacji oraz pełne wsparcie mechanizmu Drag&Drop. Po wykonaniu modyfikacji, możemy błyskawicznie dołączyć plik do wiadomości w komunikatorze lub kliencie e-mail bądź też po prostu zapisać zdjęcie na dysku (przeciągamy kursor z obszaru "Drag from here to target app" na okno Eksploratora Windows).

Interfejs programu na pierwszy rzut oka nie jest zbyt imponujący, niemniej to mylne wrażenie - zawiera wszystkie funkcje potrzebne do wygodnej pracy. Proces edycji zdjęcia jest niezwykle prosty, a wszystkie wykonane przez użytkownika operacje widoczne są na panelu podglądu. Na początku wczytujemy plik za pomocą okna dialogowego (opcja "Open"). Następnie odpowiednio konfigurujemy parametry obrazu:
• Zaznaczamy jedną z trzech predefiniowanych wartości rozmiaru (bez zmian, średni - 1/2 wejściowej rozdzielczości, mały - 1/4 wejściowej rozdzielczości).
• Wybieramy zastosowany efekt graficzny (obraz czarno-biały, sepia, lomografia, Pop Art).
• W celu zamazania szczegółów widocznych na zdjęciu, korzystamy z dodatkowych filtrów geometrycznych o konfigurowalnym poziomie natężenia.

Po zakończeniu pracy, wyniki można oczywiście zachować na dysku twardym. Co ciekawe, aplikacja została wyposażona również w prosty tryb wsadowy, umożliwiający przeprowadzenie edycji na zbiorze zdjęć (maksymalnie 20 plików).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AltaPixShareAltaPixShare 0.9.0
Wersja stabilna
1.72 MB | 2013-05-06

Ilość pobrań: 203 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AltaPixShare