w
googluj

AltaSonita 1.0


AltaSonita to program do odszumiania fotografii cyfrowych. Narzędzie pozwala na usunięcie zakłóceń przy jednoczesnym zachowaniu szczegółów widocznych na zdjęciu. Aplikacja została wyposażona w trzy różne algorytmy oraz kilka stopni intensywności dla wspomnianych filtrów. Ważną cechą programu jest możliwość jednoczesnego modyfikowania wielu zdjęć.

Obsługa narzędzia nie wymaga od użytkownika dużej wiedzy na temat obróbki graficznej - proces edycji jest standardowy i nie sprawi żadnych kłopotów początkującym odbiorcom. Na początku pracy z programem należy oczywiście wczytać plik graficzny w formacie JPEG. Możemy to zrobić zarówno za pomocą standardowego okna dialogowego jak i metody Drag&Drop (przeciągamy fotografie na okno aplikacji). Następnie mamy możliwość zastosowania jednej z metod usuwania szumów - K Nearest Neighbours (KNN), Non Local Means (NLM) lub Quick NLM. Jeśli uzyskane rezultaty nam odpowiadają, zmodyfikowane zdjęcie możemy zapisać na dysku twardym. W przeciwnym wypadku warto zmienić intensywność działania filtru.

Program AltaSonita jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Oznacza to, że aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Na oficjalnej stronie narzędzia można zapoznać się z przykładowymi wynikami uzyskanymi za pomocą dostępnych algorytmów.

Wymagania!
Program do poprawnego działania wymaga karty graficznej wspierającej technologię CUDA. Oznacza to, że aplikacja działa ze sprzętem wyprodukowanym przez firmę NVIDIA (model GeForce 8 i nowsze).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
AltaSonitaAltaSonita 1.0
Wersja stabilna
1.44 MB | 2013-04-09

Ilość pobrań: 262 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
AltaSonita