w
googluj

ACDSee Photo Editor 10.0 Build 46


ACDSee Photo Editor jest nieskomplikowanym jak na swoją kategorię programem umożliwiającym przeprowadzenie fotomontażu. Narzędzie to jest na tyle proste w obsłudze, że po kilku, najwyżej kilkunastu minutach pracy z nim wiemy niemal doskonale gdzie co jest i do czego służy, chyba że ktoś zaczyna dopiero przygodę z obróbką zdjęć – wówczas pomocny może się okazać samouczek (o czym poniżej).

W górnej części głównego okna umieszczono standardowy pasek menu i kilka przycisków stanowiących skróty do jego najczęściej używanych elementów (nowy plik, kopiuj, wklej, przybliż itp.). Poniżej znajduje się serce programu, czyli panel z dostępnymi narzędziami. Mamy tu do wyboru m.in. instrumenty nawigacyjne, przyciski do obracania zdjęcia, jego kadrowania i poprawiania perspektywy, przyciski pozwalające automatycznie ustawić poszczególne właściwości fotografii (np. balans bieli), narzędzia do zmniejsza lub zwiększania ostrości, malowania, rysowania, pisania, kolorowania, zaznaczania i wiele, wiele innych. Wszystko zostało podzielone na intuicyjne kategorie, dzięki czemu aplikacja nie wygląda chaotycznie. Dodatkowo po wybraniu dowolnego narzędzia tuż pod opisywanym panelem pojawią się związane z nim opcje. Na samym dole ekranu zamieszczono natomiast pasek z miniaturkami ostatnio otwieranych zdjęć i z możliwością wprowadzenia podstawowych zmian technicznych w danym pliku.

Po prawej stronie aplikacji znajduje się pionowy panel z trzema rozwijanymi zakładkami: „How-tos”, „Adjustments” i „Object Palette”. Pierwsza z nich to wspomniany wcześniej, dosyć rozbudowany samouczek mający za zadanie ułatwić nam pracę z programem. W polu „Adjustments” nałożymy na fotografię lub zaznaczony obszar wybrany efekt i/lub filtr (które to efekty i filtry również podzielono na kategorię). Pod ostatnią zakładką dane nam będzie poeksperymentować z warstwami zdjęć i opcjami ich wzajemnego przenikania się. Poszczególne zakładki można zmienić lub wyłączyć w menu „View”. Pozostała część okna jest już przeznaczona na sam obiekt fotomontażu. Opisując ACDSee Photo Editor nie można nie wspomnieć o ciekawej funkcji, jaką jest Vignette – umożliwia ona przygotowanie fotografii pod kątem późniejszego jej zamieszczenia w drzewie genealogicznym.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na 31 dni korzystania z programu. Co więcej, żeby ją uruchomić, trzeba podać m.in. swój adres e-mail i potwierdzić założenie konta na ACD Systems.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP do poprawnego działania programu wymagany jest Service Pack 3.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
ACDSee Photo EditorACDSee Photo Editor 10.0 Build 46
Wersja stabilna
1.48 MB | 2017-02-12

Ilość pobrań: 872 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ACDSee Photo Editor