w
googluj

Adobe Edge Animate CC 4.0


Adobe Edge Animate CC to program do tworzenia dynamicznych, animowanych treści na strony internetowe. Aplikacja z powodzeniem może służyć również do projektowania profesjonalnych witryn, zgodnych z obecnymi trendami i technologiami. Projekt wykorzystuje możliwości zdobywającej coraz większą popularność technologii HTML5 oraz JavaScript i CSS3. Najnowsza aplikacja laboratoriów Adobe cechuje się sporą liczbą wartych zainteresowania funkcji oraz wygodną obsługą.

Przede wszystkim do dyspozycji użytkownika oddano intuicyjny interfejs. Główne okno Adobe Edge zostalo podzielone na panele, umożliwiające konfigurowanie właściwości elementów tworzonej animacji, w szczególności ustawień związanych z wyglądem (położenie, rozmiar, przezroczystość, krój czcionki, transformacje). Każdy moduł można przenieść w dogodne miejsce i w ten sposób dostosować środowisko do własnych potrzeb. Dostępne są również inne standardowe funkcjonalności, takie jak tworzenie własnych obszarów roboczych czy otwieranie wielu dokumentów na oddzielnych kartach.

Narzędzie umożliwia bieżące śledzenie wyglądu projektu w każdej klatce. Panel Timeline pozwala na zarządzanie przebiegiem animacji oraz kluczowych właściwości (kąt obrotu, skalowanie, przezroczystość). Każdy element można dodatkowo ukryć lub zablokować jego pozycję. Obsługa mechanizmu Drag&Drop, wygodne skróty klawiaturowe, błyskawiczny podgląd w przeglądarce internetowej, wczytywanie najpopularniejszych rozszerzeń plików graficznych to inne zalety nowego narzędzia Adobe.

Program w wersji testowej, udostępnionej przed oficjalną publikacją pełnego wydania. Pozwala ona na sprawdzenie funkcjonalności przez 132 dni od daty instalacji. Po zalogowaniu się na witrynie producenta, można pobrać przykładowe pliki projektów, które znacznie ułatwiają zapoznanie się z możliwościami pakietu. Adobe udostępnia również paczkę przeznaczoną dla systemu Mac OS X oraz całkiem przyzwoitą dokumentację. Całość w angielskiej wersji językowej.

Uwaga!
Program od listopada 2015 roku nie jest rozwijany.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Adobe Edge Animate CCAdobe Edge Animate CC 4.0
Wersja stabilna
65.5 MB | 2011-09-02

Ilość pobrań: 973 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Adobe Edge Animate CC
avatararrow
~Lesio | 2011.09.02 11:05
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
HTML5 :) tworzył ktoś w tym coś konkretnego?