w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 738
Wszystkich postów: 946082
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Windows UAC Manager 2.0


Windows UAC Manager jest przeznaczony do łatwego wyłączania, włączania lub sprawdzania stanu działania modułu User Account Control (kontroli kont użytkowników). Program nie posiada interfejsu graficznego, obsługujemy go za pomocą prostych komend w wierszu poleceń.

Wszyscy dobrze znamy obecne już w Windows Vista okienko, wyskakujące przy różnych okazjach i nękające nas pytaniem, czy chcemy podnieść swoje uprawnienia do poziomu administratora. Pojawia się ono za sprawą UAC, wbudowanej w zasady bezpieczeństwa funkcji, która ma właściwie za zadanie ułatwić nam przechodzenie na wyższy stopień kontroli. Dzięki temu modułowi możemy w danym czasie operować jako zwykły użytkownik, zaś gdy tego wymaga sytuacja, bardzo łatwo uzyskać rozszerzone prawa. Nie musimy się powtórnie logować, przełączać na wyższe konta, otwierać aplikacji i plików poprzez „Uruchom jako”. Wystarczy kliknąć „Tak” w okienku UAC i już mamy wyższy stopień uprawnień.

Czasami jednak możemy mieć naprawdę dość ciągłych próśb UAC o podniesienie uprawnień. Wówczas pomoże nam właśnie Windows UAC Manager. Zależnie od woli użytkownika, aplikacja poda aktualny stan funkcji UAC, czy też po prostu wyłączy jej działanie. Gdy będziemy chcieli przywrócić ją z powrotem do życia, wystarczy znów posłużyć się programem.

Windows UAC Manager uruchamiany jest z wiersza poleceń (włączonego na poziomie administratora). Komend programiku jest niewiele i są banalnie proste w składni. Oto one:

WindowsUACManager.exe -e włącza UAC
WindowsUACManager.exe -d wyłącza go
WindowsUACManager.exe -s sprawdza status UAC
WindowsUACManager.exe -h wyświetla pomoc

Jak widać, każdy użytkownik troszkę obeznany z wierszem poleceń, powinien łatwo poradzić sobie z obsługą programu. Nie należy jednak przesadzać z wyłączaniem User Account Control, została ona w końcu wbudowana w system nie bez powodu.

Uwaga!
Użytkownik powinien mieć podstawową znajomość wiersza poleceń. Wiersz poleceń musi być włączony na poziomie administratora, inaczej program wyświetli tylko okienko z informacją i nie wykona żadnych funkcji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Windows UAC Manager



Windows UAC Manager 2.0
Wersja stabilna
0.06 MB | 2013-08-22

Ilość pobrań: 263 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Windows UAC Manager