w
googluj

Windows Screen Capture Tool 1.0


Windows Screen Capture Tool to solidny program do tworzenia zrzutów ekranowych. Aplikacja została przygotowana z myślą o użytkownikach nowszych wersji systemu Windows (edycje 7 i 8) - charakteryzuje się przyjaznym, kafelkowym interfejsem. Funkcjonalność programu jest całkiem przyzwoita i powinna w zupełności wystarczyć do standardowych, domowych zastosowań. Główne cechy programu:

• Przechwytywanie ekranu
Narzędzie pozwala na tworzenie zrzutów dla pełnego ekranu, zaznaczonego obszaru pulpitu bądź wskazanych przez użytkownika okien (wystarczy wybrać odpowiednią pozycję z listy i nacisnąć na przycisk "Capture").

• Tworzenie zrzutów ze stron internetowych
Niezwykle przydatną funkcją programu jest przechwytywanie zawartości stron internetowych. Po wpisaniu adresu, wybraniu docelowego rozmiaru obrazu (pełna zawartość witryny bądź określona wysokość/szerokość) oraz wybraniu opcji "Capture", w okienku pojawi się nowy zrzut.

• Edycja obrazu
Aplikacja została wyposażona w zestaw podstawowych funkcji, pozwalających na modyfikowanie zrzutów ekranowych. Wśród nich znajdziemy: obrót w prawo i w lewo, odbicie pionowe i poziome, wyostrzanie, dyfuzję, wygładzanie. Zmiany można w dowolnym momencie wycofać za pomocą funkcji "Undo Changes". Na karcie "Watermarks" dodamy natomiast do zrzutów dodatkowy znak wodny o określonych parametrach (kolor, krój i rozmiar czcionki oraz położenie na ekranie).

• Dodatkowe funkcje
Program może zostać zminimalizowany do postaci ikony w obszarze powiadomień. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dostępną tam ikonę, możemy błyskawicznie wykonać zrzut ekranowy. Na uwagę zasługuje również kilka przydatnych opcji konfiguracyjnych. Użytkownik może ustawić odpowiednie skróty klawiaturowe, włączyć/wyłączyć pokazywanie kursora oraz wybrać domyślny tryb podglądu obrazu.

Windows Screen Capture Tool jest rozpowszechniany bezpłatnie (licencja freeware). Narzędzie może być wykorzystywane zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Windows Screen Capture ToolWindows Screen Capture Tool 1.0
Wersja stabilna
0.34 MB | 2013-03-12

Ilość pobrań: 585 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Windows Screen Capture Tool