w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 273
Wszystkich postów: 904363
Wszystkich tematów: 127546

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6561 dni
pl

ViStart 8.1 Build 5198


ViStart to narzędzie poprawiające wygląd i funkcjonowanie jednego z najczęściej używanych elementów systemów z rodziny Windows. Mowa oczywiście o Menu Start, które gromadzi zainstalowane aplikacje oraz odnośniki do istotnych modułów, takich jak Panel Sterowania czy katalogi użytkownika. W Windows 8 rola menu została zredukowana, niemniej ViStart pozwala przywrócić domyślny układ interfejsu. Przyda się również użytkownikom starszych wersji Windowsa (XP, Vista) - pozwala na skorzystanie z funkcji niedostępnych w tych systemach.

Główną innowacją jest przyspieszone przeszukiwanie zawartości dysku twardego. W dolnej części znajduje się pasek wyszukiwania, pozwalający na błyskawiczne otworzenie aplikacji oraz dokumentów. Co ciekawe, wydajność tej operacji jest nieco większa niż w standardowych rozwiązaniach przygotowanych przez Microsoft. Możliwe jest to za sprawą odrębnej funkcji indeksującej najczęściej używane pliki.

Narzędzie wprowadza także szereg poprawek natury estetycznej. Użytkownik może korzystać z systemu skórek - w prosty sposób można zmienić wygląd przycisku Start czy kolorystykę rozwiniętego menu. Obszerny zbiór skórek przygotowanych przez społeczność znajduje się na oficjalnej stronie projektu. Przy odrobinie wprawy można jednak stworzyć własny zestaw kolorystyczny. Producent wprowadził także efekt Ultra Blur, pozwalający na podgląd okien znajdujących się bezpośrednio pod menu.

ViStart jest dostępny bezpłatnie (licencja freeware). Wszystkie opcje konfiguracyjne znajdują się w rozwijanym menu widocznym w dolnej części menu. Istnieje opcja zmiany limitu indeksowanych plików oraz wyświetlania ikony w zasobniku systemowym.

Uwaga!
Podczas instalacji kreator proponuje skopiowanie na dysk paska narzędziowego do przeglądarek internetowych (Babylon Toolbar) oraz zmianę strony startowej. Nie są to elementy niezbędne do funkcjonowania aplikacji i zalecamy je zignorować. W tym celu wystarczy odznaczyć odpowiednie opcje na kartach kreatora oraz pominąć akceptację regulaminów (przycisk Decline).

Ograniczenia!
Narzędzie z racji swojego przeznaczenia nie działa poprawnie w klasycznych wersjach interfejsu Windows.

Spolszczenie!
Program posiada spolszczenie, które powinno zostać zastosowane automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, należy wyłączyć ViStart, otworzyć katalog w którym znajduje się aplikacja, uruchomić plik Language Changer oraz wybrać odpowiednią pozycję na liście.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.6 (9 głosów)

Strefa Download programu
ViStartViStart 8.1 Build 5198
Wersja stabilna
1.22 MB | 2014-01-28

Ilość pobrań: 3884 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (3)
ViStart
avatararrow
~ruteros4 | 2014.01.08 17:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@~sldaws : Klikasz LPM na pasku zadań. "Właściwości" (kliknij).
W następującym oknie wybierz kartę "Paski narzędzi" i odznacz opcję "Start" ;)
ViStart 8.1 Build 5180
avatararrow
~NJAM | 2013.08.20 19:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak to usunąć? Nie mogę zrobić tego przez panel sterowania, bo go po prostu tam nie ma :(
ViStart 8.1 Build 5132
avatararrow
~sldaws | 2012.04.15 12:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nie jestem zadowlony z tego programu na windos 8 bardziej bym polecał program Classic Shell
ViStart 2.0 Build 3866