w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 627
Wszystkich postów: 946573
Wszystkich tematów: 141386

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Ultimate++ 2023.8.3 16901


Ultimate++ (U++) to platforma programistyczna dedykowana dla języka C++, zawierająca zintegrowane środowisko programistyczne (tzw. IDE) oraz zestaw bibliotek odpowiedzialnych za budowę interfejsu graficznego programów, obsługę baz danych SQL, a także tworzenie aplikacji terminalowych i przeznaczonych na serwery. Platforma cechuje się inteligentnym, agresywnym wykorzystaniem C++, przedkładając je nad generatory kodu.

Oprócz tego, że platforma U++ koncentruje się na interfejsie graficznym użytkownika, w obszar jej funkcjonalności wchodzą także przenośne klasy, przeznaczone do obsługi procesów i wątków, plików, baz danych (SQL), grafiki 3D (OpenGL), lokalizacji, czasu kompresji danych i języka XML. Istotnym komponentem frameworku są niezależne kontenery, noszące nazwę Niestandardowej Biblioteki Szablonów (NTL), które pozwalają na korzystanie z wielu nietypowych rozwiązań programistycznych, rozszerzając możliwości tworzenia i działania aplikacji.

Ultimate++ jest rozwiązaniem innowacyjnym, konkuruje z popularnymi językami skryptowymi, zachowując przy tym cechy runtime’u C++. Zintegrowane środowisko, nazywane TheIDE, wprowadza ideę modularności do programowania w C++. Środowisko zawiera technologię BLITZ, która wpływa na 4 krotne zwiększenie prędkości przebudowywania kodu, w TheIDE dostępne są również kreatory wizualne GUI dla bibliotek U++ oraz system Topic++, dokumentujący kod i tworzący zasoby Rich Text dla aplikacji. Środowisko wyposażono w profesjonalny debugger oraz w zaawansowany analizator Assist++, posiadający m.in. funkcje nawigacji, uzupełniania kodu i jego transformacji. Dostępne jest także narzędzie terminalowe umk, służące do budowania aplikacji bazujących na kodzie źródłowym U++.

TheIDE może współpracować z kompilatorami GCC, systemem MinGW oraz środowiskiem Visual C++, zawartym w darmowej platformie Windows Vista SDK. U++ można używać zarówno jako wydajnej biblioteki C++ w źródłowej formie, mając na uwadze wieloplatformowość, jak i optymalnego środowiska przeznaczonego do programowania rozbudowanych aplikacji w C++. Z racji zastosowania, z obsługą Ultimate++, poradzą sobie tylko zaawansowani użytkownicy, dla programistów zainteresowanych tą platformą, twórcy przygotowali bogatą dokumentację, dostępną na stronie głównej projektu.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (14 głosów)

Strefa Download programu
Ultimate++Ultimate++ 2023.8.3 16901
Wersja stabilna
135 MB | 2023-08-03

Ilość pobrań: 367 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Ultimate++