w
googluj

Tinuous 3.9.5.0


Tinuous to program, przy pomocy którego podczas jednej operacji, dokonamy grupowej edycji wszystkich zdjęć należących do wybranego folderu, w zakresie ich korekt barwnych, ulepszeń jakości, zmiany formatu oraz rozdzielczości. Aplikacja obsługuje formaty BMP, PNG, JPEG, TIFF oraz GIF zarówno jeśli chodzi o importowane do programu zdjęcia, jak i typy, w których możemy zapisać swoje fotografie po edycji.

Na tym polu program oferuje sporo ustawień, umożliwiając korygowanie parametrów jakości i kompresji w różny sposób, zależny od danego typu pliku. Równie bogate ustawienia dotyczą kadrowania oraz obracania fotografii. Co istotne, po wprowadzeniu wszystkich opcji mamy możliwość próbnego uruchomienia programu, aby zobaczyć, jaki osiągniemy efekt (wówczas, w celu zaoszczędzenia czasu, aplikacja stosuje ustawienia tylko do jednej fotografii, a następnie wyświetla jej podgląd kontrolny).

Tinuous pozwala również korygować nieco bardziej zaawansowane parametry kolorystyczne zdjęć, takie jak ich nasycenie barw, jasność czy kontrast. Możliwe jest również zastosowanie ustawień automatycznej korekcji barw, której algorytmy bazują na analizie histogramu zdjęcia (największą skuteczność będą miały w przypadku zdjęć o stosunkowo równomiernym rozkładzie cieni i świateł). Wyedytowane już pliki zostaną zapisane w ścieżce podanej przez użytkownika. Program może utworzyć w niej dodatkowy subfolder, a nazwy zapisywanych plików zmienić według wzoru, bazując na przykład na metadanych Exif.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
TinuousTinuous 3.9.5.0
Wersja stabilna 32-bitowa
0.8 MB | 2014-07-23
Tinuous 3.9.5.0
Wersja stabilna 64-bitowa
0.85 MB | 2014-07-23

Ilość pobrań: 233 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tinuous