w
googluj

Sophos Home 3.5.0


Sophos Home to darmowa platforma zabezpieczająca, która wspiera maksymalnie do 10 komputerów, chroniąc je przed złośliwym oprogramowaniem różnego typu, potencjalnie niechcianymi programami oraz witrynami rozpowszechniającymi m.in. wirusy czy niepożądane treści. Platformę obsługujemy z poziomu panelu zarządzania, działającego w domyślnej przeglądarce internetowej. Konieczne jest jednak zainstalowanie klienta Sophos Home na każdym komputerze, który mamy zamiar chronić. Warto dodać, że platforma jednocześnie wspiera komputery (czy też inne urządzenia) z systemami Windows oraz Mac OS X. Firma Sophos jest uznanym producentem oprogramowania zabezpieczającego. Platforma Sophos Home jest przeznaczona do używania w środowisku domowym (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych), ale oferuje niektóre technologie firmy Sophos przygotowane dla środowiska biznesowego.

Udostępniony przez Programosy klient Sophos Home łączy się z tą platformą i pozwala na skorzystanie z wszystkich jej funkcji za pomocą interfejsu WWW. Oprócz tego w oknie klienta zapoznamy się z aktualnym stanem ochrony PC przez Sophos Home, przeprowadzimy kompletne skanowanie dysku i pamięci w celu wykrycia złośliwego oprogramowania, a także sprawdzimy alerty ochronne i usuniemy odnalezione zagrożenia. Można również przejrzeć listę plików, procesów i witryn, które są ignorowane przez mechanizmy zabezpieczające platformy na nasze życzenie. Z poziomu klienta szybko otworzymy webaplikację Sophos Home w domyślnej przeglądarce internetowej.

Po zalogowaniu się w interfejsie WWW, na jego głównej stronie będziemy w stanie przejrzeć listę urządzeń połączonych z naszym kontem Sophos Home oraz zapoznać się ze stanem ochrony każdego z nich. Dostępne są tutaj także m.in. opcje odpowiedzialne za instalację klienta na lokalnym PC oraz wygenerowanie odnośnika pobierania klienta. Link ów można przesłać innym osobom np. poprzez email. Klient, pobrany w taki sposób i następnie zainstalowany na docelowych PC, pozwoli na zdalne zarządzanie ochroną Sophos Home na tych komputerach (poprzez Internet i nasze konto w platformie).

Po przejściu na stronę wybranego urządzenia, usługa Sophos Home pozwala na kontrolowanie zasad jego ochrony. Możemy wyłączać i włączać poszczególne moduły ochrony komputera (działającej „w czasie rzeczywistym”), decydując o zabezpieczeniu go przed wirusami, malware oraz potencjalnie niechcianymi programami czy też złośliwymi witrynami. Oprócz tego uruchomimy skanowanie wybranego PC, odłączymy daną maszynę od konta Sophos Home, przejrzymy listę alertów o wykrytych zagrożeniach oraz usuniemy lub zignorujemy wybrane niebezpieczeństwa. Zarządzamy tutaj również listą ignorowanych plików, katalogów i witryn, a także szczegółowymi zasadami blokowania czy wyświetlania ostrzeżeń dla witryn o różnej tematyce. Platforma prezentuje również dokładny wykaz zdarzeń związanych z bezpieczeństwem nadzorowanego PC. Warto dodać, że oprogramowanie chroni następujące przeglądarki internetowe: Microsoft Internet Explorer 10 (i wyższe wersje), Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari.

Klient jak i webaplikacja usługi Sophos Home posiadają nowoczesny, przyjemny dla oka interfejs graficzny. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują zasady obsługi platformy. W wypadku problemów można otworzyć stronę pomocy online (np. poprzez klienta), dostępną w języku angielskim.

Uwaga!
Żeby pobrać 30 dniowa wersję próbną nalezy załozyć konto na stronie stronie producenta.

Wymagania!
Wymagane jest założenie konta w platformie Sophos Home.
Klient wymaga posiadania uprawnień administratora w systemie.
Minimalne wymagania sprzętowe klienta: 1 GB pamięci RAM, 1 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (6 głosów)

Strefa Download programu
Sophos HomeSophos Home 3.5.0
Wersja stabilna
283 MB | 2021-10-12

Ilość pobrań: 555 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Sophos Home