w
googluj

Pixelformer 0.9.6.3 RC3


Pixelformer to kolejny prosty i lekki program do podstawowej edycji obrazów.

Opcje dostępne na podstawowym panelu narzędzi praktycznie nie różnią się od tych, które są dostępne w popularnym programie Paint. Należą do nich narzędzia zaznaczania, pipeta, ołówek, pisak, wypełnienie kolorem, gumka, wstawianie tekstu oraz kształty. Jedyną wyróżniającą się opcją jest gradient, który obsługuje także kolor przezroczysty, co pozwoli np. na przyciemnienie obrazu z jednej ze stron.

Ponadto w menu znajdziemy opcje odbicia obrazu w pionie/poziomie, obrócenia o wielokrotności kąta prostego, zmiany rozdzielczości obrazu oraz zmiany zakresu kolorów między RGB z kanałem alpha, RGB, 256 kolorami, 16 kolorami oraz obrazem monochromatycznym.

Na tym kończą się możliwości obróbki, ale Pixelformer ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcjonalność, która powoduje, że program zdecydowanie przewyższa Paint'a. Jest to obsługa warstw. W ten sposób możemy wykonywać różne działania na oddzielnych warstwach obrazu, a później włączać/wyłączać poszczególne warstwy, przestawiać ich kolejność na obrazie, powielać, a w razie potrzeby także całkowicie usuwać bez naruszania pozostałych elementów obrazu.

Obraz stworzony w programie możemy zapisać jako projekt Pixelformer PXF (co pozwoli na późniejszą kontynuację pracy z plikiem) bądź eksportować do gotowego pliku graficznego PNG, BMP, TGA lub ICO.

Aplikacja z pewnością nie nada się do poważniejszej edycji bitmap, ale powinni ją docenić amatorzy programów graficznych jako dobry zamiennik Paint'a z obsługą warstw.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
PixelformerPixelformer 0.9.6.3 RC3
Wersja stabilna
0.88 MB |2011-07-28

Ilość pobrań: 494 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Pixelformer
avatararrow
~Lejdi | 2011.07.28 09:28
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Tyle, że Paint jest PL.