w
googluj
pl

Converseen 0.12.2.0-2


Converseen to proste, bezpłatne narzędzie służące do szybkiego konwertowania plików graficznych oraz wideo. Program cechuje się skromnym i łatwym w obsłudze interfejsem, dostępnym także w języku polskim oraz dużą liczbą obsługiwanych formatów. Aplikacja korzysta z biblioteki programistycznej ImageMagick.

Niezależnie od celu, w jakim chcemy dokonać konwersji obrazów warto mieć pod ręką narzędzie, które proces ten maksymalnie upraszcza, jednocześnie dając dostęp do wielu opcji. Parametry, jakie możemy zmienić z Converseen, to rozszerzenie pliku, rozdzielczość i stopień kompresji. Obrazy poddawane zmianom podczas jednej operacji nie muszą być tego samego formatu, co nie wydłuża niepotrzebnie procesu w przypadku, jeśli np. chcemy bardziej skompresować wiele plików nie mających identycznego rozszerzenia.

Choć interfejs aplikacji do skomplikowanych z pewnością nie należy, a możliwości w zakresie konwertowania obrazów i filmów zamykają się w przedziale operacji podstawowych, to jest w Converseen taka rzecz, która imponuje rozmachem - liczba obsługiwanych formatów. Większości użytkownikom zapewne i tak wystarczyłaby lista najpopularniejszych rozszerzeń typu JPG, PNG, GIF, BMP czy też wideo MPEG i WMV, ale konkretne grupy osób np. fotograficy czy montażyści filmowi, docenią z programie obsługę m.in. wielu odmian fotograficznego formatu RAW, rzadko spotykanych formatów plików wideo czy też takich, które najwierniej oddają informacje o obrazach przeznaczonych do druku. Warto dodać, iż narzędzie wspiera również rysunki wektorowe.

Converseen po instalacji praktycznie nie wymaga konfiguracji - warto jedynie wybrać język polski interfejsu, jeśli nie nastąpiło to automatycznie po pierwszych uruchomieniu. Takie opcje jak folder docelowy dla przekształconych plików czy nadpisywanie danych źródłowych można ustawić raz, ale równie dobrze można zmieniać przy każdej nowej operacji. Program umożliwia ponadto podgląd pliku wybranego z listy wczytanych obrazów. Po wybraniu plików i ustawieniu nowych parametrów konwersja odbywa się po kliknięciu zaledwie na jeden przycisk.

Uwaga!
Instalacja on-line

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (8 głosów)

Strefa Download programu
ConverseenConverseen 0.12.2.0-2
Wersja stabilna
28.1 MB | 2024-03-18
przejdź
Converseen Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 892 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (2)
Converseen
avatararrow
tele02 | 2013.11.16 10:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla systemu 'Windows', program występuje w wersji 32-bit.
Dostępna jest wersja dla 'LINUX' - na stronie producenta,
a pobranie czegokolwiek wymaga podania numeru telefonu !!!.

INFORMACJA:
"Zapisz się do naszego serwisu, a w każdym tygodniu otrzymasz dostęp do super funsounds – możesz pobierać bez ograniczeń (opłata wynosi 6,15 pln/SMS, otrzymasz 3 SMS/tydzień)."

Tak to się ma ta "darmowość" !!!.

pozdrawiam ...
Converseen 0.6.4
avatararrow
~Lucek | 2011.12.29 02:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Interfejs ubogi, ale funkcjonalność z tego co widzę spora.