w
googluj

Portrait Professional 17.5.1


Portrait Professional to interesujące narzędzie do obróbki graficznej. Aplikacja jest przeznaczona do retuszu twarzy. Program obsługuje szereg formatów graficznych - oprócz standardowych rozszerzeń (JPEG, TIFF, PNG), współpracuje z plikami RAW.

Obsługa programu nie jest trudna, głównie ze względu na dobrze zbudowany system podpowiedzi. Na panelu widocznym domyślnie w prawej części okna, znajdują się informacje na temat kolejnych kroków retuszu. Pierwszy etap obróbki wygląda w następujący sposób:
- wczytanie zdjęcia,
- obrócenie obrazu oraz określenie płci i wieku osoby przedstawionej na fotografii,
- zaznaczenie obszarów sugerowanych przez kreator (stawiamy krzyżyk w odpowiednich miejscach oraz manipulujemy kontrolkami).

Pomiędzy poszczególnymi krokami przechodzimy za pomocą spacji bądź przycisku "Next". Warto starać się jak najlepiej wypełniać założenia kreatora - dokładność będzie skutkować lepszymi efektami.

Po zakończeniu fazy wstępnej, możemy przystąpić do właściwej modyfikacji zdjęcia. Jak łatwo zauważyć, aplikacja sama wybierze ustawienia filtrów - nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by je zmienić. Liczba dostępnych możliwości jest naprawdę pokaźna, natomiast praca użytkownika sprowadza się w dużej mierze do odpowiedniego ustawienia suwaków. Na początku warto zwrócić uwagę na pędzel do usuwania niedoskonałości (piegi, zmarszczki, pory itd.) oraz gumkę, przywracającą szczegóły z oryginalnej fotografii. W prosty sposób można przyciąć fotografię do odpowiedniego rozmiaru czy też zmienić parametry ekspozycji, kontrastu, nasycenia, temperatury i żywości kolorów. Kolejne opcje pozwalają na:
- modyfikację koloru włosów,
- zmianę karnacji i wieku skóry,
- usunięcie efektu czerwonych oczu,
- zmianę koloru ust,
- wybielenie zębów,
- wyostrzenie brwi,
- retusz oczu - powiększenie, dodanie odbicia i inne,
- zmianę mimiki i konturów twarzy.

Warto przed uruchomieniem programu zapoznać się z materiałami dostępnymi na oficjalnej stronie. Znajduje się na niej obszerny plik pomocy, forum dyskusyjne, instruktaże wideo oraz przykładowe efekty. Przyzwoita dokumentacja dołączona jest także do paczki instalacyjnej.

Uwaga!
Podczas procesu instalacyjnego można zgodzić się na wysyłanie anonimowych statystyk na serwery producenta. Nie jest to konieczne do poprawnego działania programu i opcję tą można spokojnie zignorować.

Ograniczenia!
Portrait Professional jest dostępny w wersji testowej typu trial. Wydanie posiada istotne ograniczenie - nie pozwala na zapisywanie rezultatów pracy.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (14 głosów)

Strefa Download programu
Portrait ProfessionalPortrait Professional 17.5.1
Wersja stabilna 32-bitowa
153 MB | 2018-05-14
Portrait Professional 19.6.1
Wersja stabilna 64-bitowa
222 MB | 2020-05-07

Ilość pobrań: 3119 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
Portrait Professional