w
googluj

PaintSupreme 1.5


PaintSupreme - narzędzie do obróbki grafiki rastrowej. Aplikacja oferuje szeroki zestaw funkcji pozwalających na tworzenie i edycję obrazów, począwszy od podstawowych narzędzi kreślarskich, poprzez obsługę warstw, aż po sporą liczbę wbudowanych filtrów i efektów. Zachowuje przy tym prostotę nawigacji i przyjazność dla niedoświadczonego odbiorcy. Wydaje się być całkiem niezłym zamiennikiem standardowych narzędzi wbudowanych w system operacyjny oraz mniej zaawansowanych aplikacji - jest obecnie w początkowym stadium rozwoju, niemniej sprawia dobre wrażenie i zachowuje się dosyć stabilnie.

Program posiada dosyć standardowy interfejs - płynna obsługa dostępnych modułów wymaga jednak kilku chwil treningu. Na lewym panelu dostępne są rozmaite narzędzia do rysowania (wypełnienie, gradient, pędzel, gumka, stempel, tekst, krzywa, wielokąt) oraz selekcji wybranych fragmentów obrazu (różdżka, lasso, zaznaczanie prostokątne/eliptyczne, przycinanie, pobieranie kolorów). Po prawej stronie znaleźć można histogram, historię wykonanych operacji, pasek nawigacyjny i menadżer warstw z najczęściej używanymi funkcjami (dodawanie, usuwanie, klonowanie, grupowanie, łączenie, blokowanie, zmiana widoczności, przezroczystość). W górnej części głównego okna dostępne jest menu podzielone w dosyć logiczną strukturę. Ciekawym rozwiązaniem są także przyciski pozwalające między innymi na: szybkie wczytanie/zapisanie edytowanego obrazu, cofnięcie i powtórzenie operacji, włączenie linijki ekranowej czy konfigurację palety barw. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość wygodnej modyfikacji wielu obrazów - mowa przede wszystkim o otwieraniu edytowanych plików graficznych na oddzielnych kartach.

Niezbędnymi modułami programów do edycji grafiki są również filtry. PaintSupreme nie odstaje od konkurencji. Do dyspozycji użytkownika jest kilkanaście narzędzi tego typu:
- zwiększanie kontrastu,
- balans kolorów,
- skala szarości,
- zmiana nasycenia barw,
- usuwanie szumów,
- normalizacja,
- wytłaczanie,
- wykrywanie krawędzi,
- modyfikacja histogramu (na przykład zmiana składowych).

Ograniczenia!
Pakiet jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Głównym ograniczeniem jest brak możliwości zapisu wynikowych plików na dysku twardym. Funkcje importu i eksportu działają jednak całkiem w zadowalającym stopniu (obsługa kilkunastu popularnych formatów), pozwalając na częściowe ominięcie tej niedogodności. Informacje o pełnym wydaniu dostępne są na oficjalnej stronie producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PaintSupremePaintSupreme 1.5
Wersja stabilna 32-bitowa
62.76 MB | 2013-09-07
PaintSupreme 1.5
Wersja stabilna 64-bitowa
65.13 MB | 2013-09-07

Ilość pobrań: 449 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
PaintSupreme
avatararrow
~Kuzyn | 2012.01.19 20:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Gimp darmowy i wątpię żeby nie można było osiągnąć czegoś co w tym programie.
PaintSupreme 1.01