w
googluj
pl

Ashampoo Photo Converter 2.0.0


Ashampoo Photo Converter - program służy do konwersji zdjęć. Aplikacja oferuje prosty interfejs, działający na zasadzie kreatora oraz umożliwia w szybki i łatwy sposób przetworzenie dowolnej liczby plików graficznych aż w kilkudziesięciu różnych formatach. Jak w większości produktów Ashampoo aplikacja dostępna jest również w języku polskim.

Narzędzie przyda się nie tylko osobom, które pracują na dużych zbiorach zdjęć, ale również w przypadku, jeśli chcemy poprawić tylko parę fotografii np. zmniejszyć ich rozmiar i dodać znak wodny, aby zamieścić je na stronie internetowej. Konwersji można dokonać do jednego z osiemnastu formatów. Dla kilku z nich dostosujemy dodatkowe parametry (głównie jakość/stopień kompresji) po kliknięciu na dziwnie przetłumaczony przycisk "Kosz".

Ashampoo Photo Converter pozwala na edycję zdjęć pod kątem wielu różnych parametrów. Niektóre z nich możemy ustawić precyzyjnie, jak m.in. rozmiar, który zmienimy w proporcjach procentowych, w pikselach, centymetrach lub calach, a także skorzystamy z filtrów, dokonujących zmian jedynie dla obrazów mniejszych lub większych, jeśli nie dla wszystkich. Podobnie możemy wpisać dokładne wartości dla korekcji gamma, jasności, kontrastu czy też widoczności znaku wodnego. Wzór dla tego ostatniego pozostaje naszym wyborem, można więc wskazać dowolną grafikę.

Program umożliwia przekształcić zdjęcia nie do poznania za sprawą kilku ciekawych efektów, których dokładne działanie dla każdego obrazu poznamy po zakończeniu procesu przetwarzania. Dostępne efekty to rozmycie, wyostrzenie, oprawienie w ramkę, zastosowanie cienia, zmiana kolorów na skalę szarości bądź ich całkowite odwrócenie, przy czym dla dwóch pierwszych efektów można ustawić podstawowy lub silny stopień ich działania. Bardziej zagadkowa jest opcja automatycznej optymalizacji pod względem kontrastu i koloru - jakość tej operacji do samego końca pozostaje niewiadomą, ale nie zaszkodzi jej przetestować. Warto zwrócić uwagę, iż aplikacja domyślnie ma zaznaczoną opcję pozostawienia oryginalnej daty i czasu - jest to ustawienie zalecane, ale wybór pozostawiono użytkownikowi, podobnie jak z usuwaniem plików źródłowych po konwersji.

Uwaga!
Podczas instalacji warto zwrócić uwagę, iż instalator proponuje dodatkowy pasek do przeglądarki, zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na MyAshampoo - wybierając opcję dowolnej instalacji zamiast ekspresowej można z tych zbędnych dodatków zrezygnować.

Ograniczenia!
Wersja Trial pozwala testować program przez 10 dni. Okres ten można wydłużyć o kolejne 30 dni, pobierając ze strony aplikacji specjalny kod.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Ashampoo Photo ConverterAshampoo Photo Converter 2.0.0
Wersja stabilna
9.6 MB | 2014-07-02

Ilość pobrań: 502 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (3)
Ashampoo Photo Converter
avatararrow
~andrea29 | 2012.05.01 01:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak najdalej od Ashampoo ! /Zgadzam się z Dareks67./
Ashampoo Photo Converter 1.0.1
avatararrow
Dareks67 | 2012.01.30 12:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wersje darmowe innych firm, oferują nierzadko większe możliwości. Rozmiar instalatora(ponad 12 MB), to lekka przesada, ale jak firma wciska "dodatki", które po zainstalowaniu zawalą skrzynkę spamem, ów rozmiar nie dziwi. Producent programu słynie z niechcianej, wręcz nachalnej korespondencji mailowej.
Ashampoo Photo Converter 1.0.1
avatararrow
~Roleks | 2012.01.18 15:31
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W darmowych można raczej to samo wykonać.
Ashampoo Photo Converter 1.0.1