w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 232
Wszystkich postów: 904549
Wszystkich tematów: 127590

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6840 dni

PCMark 7 1.4.0


PCMark 7 Basic Edition - bezpłatne narzędzie do testowania wydajności komputera z zainstalowanym systemem Windows 7. W darmowej wersji oferowana jest podstawowa funkcjonalność, zwykle w zupełności wystarczająca dla użytkowników domowych pecetów. Ponadto producent udostępnia edycje Advanced i Professional, z dużo większymi liczbami dostępnych testów i funkcji, lecz także odpowiednio płatnymi (blisko 40 i 1000 dolarów).

Basic Edition zawiera 7 testów zgrupowanych w teście podstawowym pod nazwą PCMark. Można go uruchamiać wielokrotnie, bez żadnych limitów. W teście tym przeprowadzane są następujące operacje: odtwarzanie i kodowanie materiału wideo; manipulacja obrazami 2D; przeglądanie stron internetowych i szyfrowanie; sprawdzenie wydajności GPU z wykorzystaniem bibliotek DirectX 9; skanowanie dysku programem Windows Defender; test dysku poprzez importowanie obrazków; test dysku z użyciem gry 3D.

Podczas testu zalecane jest pozostawienie komputera bez ingerencji, aby np. praca z innym programem nie zakłócała poprawności testu. Podczas działania PCMarka użytkownik niekoniecznie musi się nudzić, siedząc bezczynnie przed monitorem - prezentowanie zdjęcia i animacje są na tyle efektowne, że przez te kilka chwil jest czym nacieszyć oczy. Po zakończeniu testu można obejrzeć jego wynik na stronie internetowej. Wygenerowany odnośnik jest unikalny dla danego testu, można go skopiować i wysłać znajomym, czy też zamieścić na witrynach specjalizujących się w porównywaniu wydajności komputerów użytkowników, zarówno z użyciem PCMark 7, jak i innych benchmarków.

Mimo, iż PCMark 7 wymaga procesora o taktowaniu minimum 1 GHz, przynajmniej 1 GB pamięci RAM oraz DirectX w wersji 9 (lub wyższej), nie powinno to stanowić problemu, biorąc pod uwagę fakt, że minimalne wymagania Windows 7 są podobne, a najnowszy benchmark firmy FutureMark jest przeznaczony właśnie na ten system (w wersji 32- i 64-bitowej).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (20 głosów)

Strefa Download programu
PCMark 7PCMark 7 1.4.0
Wersja stabilna
306 MB | 2013-03-04

Ilość pobrań: 13442 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (2)
PCMark 7
avatararrow
~KAMIL | 2010.01.23 21:11
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
B.DOBRY PROGRAM.SCIGAMY SIE Z KUMPLAMI KTO BEDZIE MIAL WIECEJ PKT W TESCIE ;D
ROBERT | Komentarz został wyminusowany | wyświetl