w
googluj
pl

Pazera WMA to MP3 Converter Portable 1.0


Pazera WMA to MP3 Converter Portable to przenośne wydanie programu autorstwa Jacka Pazery - Pazera WMA to MP3 Converter. Program służy do konwersji plików Windows Media (WMA, WMV i ASF) na formaty audio MP3 lub WAV. Oprócz typowej konwersji możliwe jest wyodrębnianie/zgrywanie ścieżek dźwiękowych z plików wideo WMV i kontenera ASF do plików wyjściowych MP3 albo WAV.

Program pozwala na przeprowadzania wielu operacji konwersji/ekstrakcji w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe). Materiały audio są kompresowane do formatu MP3 przy użyciu najnowszej wersji kodera LAME. Podczas konwersji możemy zdecydować się na zachowanie metadanych plików źródłowych w plikach wynikowych. W razie potrzeby tagi nagrań można również tworzyć manualnie. Wspierane są następujące znaczniki – nazwa wykonawcy, tytuł albumu, nazwa i numer utworu, rok wydania albumu, informacje o koderze.

Mniej zaawansowani użytkownicy docenią zestaw gotowych profili konwersji, osoby bardziej obeznane w kodowaniu audio mogą skorzystać z manualnych ustawień wyjścia. Program pozwala na zapis i odczyt niestandardowych profili konwersji (do/z plików INI). Dostępne są następujące ustawienia wyjściowe audio – format, typ bitrate (CBR, VBR, ABR), wartość bitrate, presety kodera LAME, częstotliwość próbkowania, ilość kanałów audio, głośność, wybór ścieżki audio przeznaczonej do konwersji. W ustawieniach dodatkowych można zaplanować konwersję odnoszącą się tylko do określonego zakresu czasowego nagrań (czyli transkodować jedynie wybraną część każdego z materiałów), a także włączyć automatyczne akcje, dzięki którym po zakończeniu zadań konwersji nastąpi zamknięcie programu lub systemu. Pozostałe ustawienia pozwalają na zdefiniowanie katalogu docelowego dla plików wyjściowych oraz ustalenie reguł nadpisywania plików obecnych w tym folderze. Możliwe jest również przygotowanie pliki wsadowego BAT – jeżeli go uruchomimy, zostaną wykonane wszystkie zadania konwersji, które były obecne w liście roboczej w chwili utworzenia tego pliku.

Wspierane pliki Windows Media dodajemy do listy roboczej konwertera albo w sposób standardowy (opcje Dodaj pliki czy Dodaj folder), albo za pomocą metody przeciągnij i upuść. Kolumny listy informują nas o pozycji/numerach plików w kolejce operacyjnej, nazwach, katalogach źródłowych i rozmiarach tych plików, a także o bieżącym statusie operacji przeprowadzanych na nagraniach wczytanych do listy. Program pozwala również na zapoznanie się ze szczegółowymi właściwościami plików wejściowych. W liście roboczej możemy zaznaczyć/wybrać materiały przeznaczone do skonwertowania. W menu kontekstowym listy skorzystamy z funkcji pozwalających m.in. na selekcję wszystkich plików, odwrócenie zaznaczenia, usunięcie pozycji z listy, otworzenie katalogu pliku źródłowego czy uruchomienie konwersji zaznaczonych nagrań. Listę zapiszemy w pliku LST, a później w razie potrzeby wczytamy do programu.

Wersja Portable domyślnie przechowuje ustawienia tylko we własnym katalogu nadrzędnym. Folder z programem można zapisać na pendrivie albo dysku zewnętrznym, po czym używać narzędzia z poziomu tych nośników na różnych PC, zachowując przy tym jego konfigurację. Edycja przenośna nie ingeruje w rejestr Windows oraz w foldery systemowe.

Interfejs graficzny Pazera WMA to MP3 Converter Portable jest dość skromny pod względem wizualnym, ale oferuje łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji programu. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują podstawową obsługę konwertera w krótkim czasie, jednak niektóre ustawienia wymagają wiedzy z dziedziny kodowania i dekodowania audio. Nie udostępniono pliku pomocy, ale w witrynie autora można zapoznać się ze szczegółowym opisem funkcji narzędzia.

Uwaga!
W celu zapewnienia kompatybilności wynikowych plików MP3 ze starszymi odtwarzaczami MP3, przy konwersji należy stosować tylko typ bitrate CBR.
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Pazera WMA to MP3 Converter PortablePazera WMA to MP3 Converter Portable 1.0
Wersja stabilna
7.35 MB | 2014-08-20

Ilość pobrań: 709 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Pazera WMA to MP3 Converter Portable
avatararrow
~Rafał | 2014.12.01 21:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Działa i tyle w temacie. Polecam!
Pazera WMA to MP3 Converter Portable 1.0