w
googluj
pl

Pazera MP4 to MP3 Portable 1.0


Pazera MP4 to MP3 Portable – wydanie przenośne programu Pazera MP4 to MP3, który konwertuje pliki MP4, M4A, M4B i AAC na pliki audio MP3 lub WAV. Przy konwersji program automatycznie skopiuje znaczniki/metadane z plików źródłowych do plików wynikowych (tylko MP3). Jeżeli w pliku źródłowym zapisano kilka ścieżek audio, możemy zdecydować, która z nich trafi do pliku docelowego. Oczywiście transkodując wideo (MP4) wyodrębnimy z niego ścieżkę dźwiękową. Konwersja do MP3 opiera się na najnowszej wersji kodera LAME, ze wsparciem dla wszystkich jego presetów. Można kodować pliki MP3 ze stałą, zmienną lub średnią przepływnością bitów - CBR, VBR, ABR. Pazera MP4 to MP3 Portable pozwala na konwertowanie wielu plików w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe). Dla mniej doświadczonych użytkowników przygotowano kilka gotowych profili ustawień konwersji, z kolei osoby bardziej zaawansowane będą w stanie wybrać manualnie parametry wynikowego audio: format, tryb i wartość bitrate, częstotliwość próbkowania, liczbę kanałów oraz poziom głośności. Dodatkowo możemy skonwertować tylko fragmenty nagrań wejściowych (definiowanie zakresu czasowego źródła).

Główne funkcje programu:

• konwersja plików MP4, M4A, M4B i AAC do MP3 lub WAV, konwersja wielu plików w pojedynczym zadaniu,
• kompresja do MP3 przy użyciu najnowszej wersji kodera LAME, obsługa wszystkich presetów kodera LAME,
• kopiowanie metadanych/tagów z plików źródłowych do wynikowych plików MP3,
• wybór ścieżki audio ze źródłowego pliku,
• gotowe profile konwersji przygotowane dla początkujących użytkowników, zapis/odczyt własnych profili (pliki INI).
• parametry kodowania: tryb bitrate (CBR, ABR, VBR), wartość bitrate, częstotliwość próbkowania dźwięku, liczba kanałów audio, głośność, zakres czasowy,
• tworzenie pliku wsadowego BAT (jeżeli go uruchomimy, zostanie wykonana seria zadań konwersji dostępnych w liście roboczej programu z chwilą utworzenia pliku)
• możliwość dodawania plików do listy roboczej za pomocą metody przeciągnij i upuść, zapis/odczyt listy roboczej do/z pliku LST,
• podgląd szczegółowych właściwości plików źródłowych,
• wybór folderu docelowego dla skonwertowanych plików oraz definiowanie parametrów nadpisywania plików już obecnych w tym folderze,
• automatyzacje – zamknięcie programu albo systemu po zakończeniu zadań konwersji.

Edycja Portable domyślnie przechowuje ustawienia tylko w swoich podkatalogach, tak więc może działać z tą samą konfiguracją na różnych PC, także z poziomu pendrive'a czy dysku zewnętrznego. Wersja przenośna nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny programu nie jest zbyt efektowny wizualnie, jednak za to dobrze rozmieszczono w nim wszystkie niezbędne funkcje. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują podstawową obsługę konwertera w krótkim czasie. Pazera MP4 to MP3 Portable nie zawiera pliku pomocy, ale w witrynie autora można znaleźć dokładny opis możliwości programu.

Uwaga!
Część ze starszych odtwarzaczy MP3 nie będzie w stanie obsłużyć plików MP3, które zakodowano w trybie przepływności bitów innym niż CBR.
Program może działać także w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
Pazera MP4 to MP3 PortablePazera MP4 to MP3 Portable 1.0
Wersja stabilna
7.39 MB | 2014-09-03

Ilość pobrań: 7072 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pazera MP4 to MP3 Portable