w
googluj
pl

aTube Catcher Portable 3.8.7980

aTube Catcher Portable – przenośna wersja programu aTube Catcher (wcześniej znanego jako YouTube Catcher). Program pozwala na pobieranie materiałów wideo i audio udostępnianych w całym szeregu serwisów strumieniujących multimedia. Możemy pobierać klipy wideo m.in. z YouTube, Vimeo, Yahoo Videos, Dailymotion, Facebooka, Metacafe czy MySpace - pełną listę wspieranych serwisów opublikowano w witrynie producenta. Dodatkowo, dzięki funkcji przechwytywania strumienia wideo z przeglądarki internetowej, można zgrać właściwie dowolny klip/film dostępny na niemal każdej stronie WWW. Materiały wideo pobierzemy w różnych rozdzielczościach, także HD, Full HD lub 4K (o ile nagrania są udostępniane z takimi parametrami w danej witrynie). Pobrane bądź przechwycone nagrania możemy automatycznie skonwertować na różne popularne formaty wideo czy audio, poza tym program wyposażono także w moduł konwersji lokalnych plików A/V. aTube Catcher Portable pozwala na pobieranie i konwertowanie wielu materiałów wideo w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe – maksymalnie 10 jednoczesnych operacji pobierania/konwersji). Możliwe jest także pobieranie całych playlist z YouTube czy innych serwisów. Oprócz wymienionych funkcji program wyposażono w moduły służące do wyszukiwania materiałów wideo, wyszukiwania, odtwarzania i pobierania nagrań audio (w formacie MP3), nagrywania wideo z obrazu wyświetlanego na ekranie naszego komputera, nagrywania audio z urządzeń podłączonych do karty dźwiękowej (w tym z głośników), a także wypalania filmów i muzyki na płytach (Blu-Ray Video, DVD-Video, VCD, Audio CD, płyta z MP3).

Podstawowa obsługa programu jest intuicyjna - aby pobrać interesujący nas materiał wideo, wystarczy skopiować jego adres URL z przeglądarki do schowka systemowego, przejść do zakładki Downloader w interfejsie programu, po czym kliknąć w przycisk Wklej, a następnie w przycisk Pobierz. Przed rozpoczęciem pobierania można jeszcze wybrać któryś z profili konwersji oraz określić katalog docelowy dla pobieranych i transkodowanych plików. Po uruchomieniu pobierania program wyświetli okienko z dostępnymi rozdzielczościami i formatami źródłowego wideo. Zarówno w trakcie pobierania klipów/filmów, jak i po zapisaniu ich na dysku w oryginalnej czy skonwertowanej postaci, możemy zmienić profil konwersji oraz rozdzielczość i format źródłowego materiału. W takim wypadku wideo zostanie pobrane lub skonwertowane ponownie. Na uwagę zasługuje przycisk Ustawienia, który wywołuje okienko pozwalające m.in. na określenie liczby jednoczesnych pobrań/konwersji (maksymalnie 10), wykorzystanie trybu Turbo (większa ilość jednoczesnych połączeń z serwerem) oraz zdefiniowanie domyślnych ustawień formatu i rozdzielczości oryginalnego wideo. Zadania pobierania i konwersji można w każdej chwili zatrzymać, wznowić lub usunąć z listy operacyjnej. Gdy któreś z uruchomionych zadań zostanie zakończone, na dolnym pasku zakładki Downloader pojawią się dodatkowe przyciski, pozwalające na przycięcie długości trwania pozyskanego materiału, wypalenie go na płycie CD/DVD/Blu-ray albo odtworzenie w zewnętrznym playerze A/V (odtwarzacz wybierzemy w głównych ustawieniach programu).

Narzędzia aTube Catcher umożliwiają m.in. przycinanie długości trwania wideo i audio, monitorowanie adresów URL materiałów wideo w przeglądarce (przydatne, gdy program nie jest w stanie rozpoznać użytego przez nas odnośnika, za pomocą którego chcemy pobrać klip/film), wykrywanie i pobieranie wideo przechowywanego w pamięci cache Internet Explorera, wykorzystanie pliku tekstowego/wsadowego z dużą liczbą odnośników do nagrań (program pobierze wszystkie materiały dostępne pod adresami URL wymienionymi w pliku), monitorowanie odnośników skopiowanych do schowka systemowego i szybkie dodawanie ich do listy pobierania, a także tworzenie obrazów ISO i MDS (MDF) oraz wymazywanie płyt CD/DVD wielokrotnego zapisu. Warto wspomnieć również o zgrywaniu materiałów A/V z niezabezpieczonych płyt CD/DVD przy pomocy zewnętrznego narzędzia DA DVD Ripper, które niestety trzeba pobrać osobno i zainstalować w systemie (nie jest przenośne).

aTube Catcher Portable oferuje duży zestaw gotowych profili konwersji, ponadto można edytować parametry danego profilu, a także zapisywać/importować własne wzorce ustawień (pliki APF – natywny format programu). Parametry danego profilu to m.in.: format wyjściowy, kodek wideo i audio, rozdzielczość i FPS wideo, bitrate A/V, proporcje obrazu, częstotliwość próbkowania dźwięku, ilość kanałów audio, kodowanie dwuprzebiegowe wideo, synchronizacja wideo i audio, odstęp czasowy audio. Program pozwala na konwersję pobranych bądź przechwyconych materiałów właściwie do wszystkich popularnych formatów A/V – m.in. do AVI, XVID, MP4, MKV, MPG, MOV, RealMedia, 3GP, 3G2, AVCHD, DVD-Video, VCD, MP3, MP2, WMA, WMV, VOB, OGG, FLAC, WAV. W dodatku możliwa jest konwersja z ustawieniami pozwalającymi na dostosowanie plików wynikowych do rozmaitych urządzeń mobilnych i multimedialnych (tablety, smartfony, telefony, iPad, iPhone, iPod, Apple TV, konsole do gier).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnych podkatalogach, tak więc będziemy w stanie używać jej z tą samą konfiguracją na różnych PC, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Program w wersji przenośnej nie ingeruje w rejestr Windows oraz w foldery systemowe.

Interfejs graficzny aTube Catcher Portable prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w szybkim tempie opanować podstawy obsługi programu. Część z ustawień narzędzia wymaga większej wiedzy o kodowaniu i dekodowaniu wideo oraz audio, ale nie ma konieczności konfigurowania tych opcji. W witrynie producenta można znaleźć zestaw niezbędnych instrukcji (brak polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Wersja Portable jest pozbawiona ofert proponujących instalację aplikacji zewnętrznych (często rozwiązań reklamowych – adware).
Niektóre funkcje aTube Catcher w wersji przenośnej mogą nie działać prawidłowo – podczas testu nie udało się np. otworzyć wyszukiwarki wideo, pobrać klipów z Dailymotion, przechwycić odpowiedniego strumienia wideo z przeglądarki (chociaż samo przechwytywanie działa właściwie), skonwertować lokalnych plików A/V, nagrać wideo z obrazu wyświetlanego na ekranie PC, a także wypalić plików na płycie DVD. Błędy powinny zostać naprawione w kolejnych wersjach programu (z chwilą tworzenia opisu w planach jest wersja 4).
Program nie dekoduje zabezpieczeń DRM oraz nie obsługuje zaszyfrowanych/zabezpieczonych protokołów.

Wymagania!
Zalecane jest zainstalowanie najnowszej wersji Adobe Flash Player.
Do poprawnego działania programu w Windows XP zalecany jest dodatek Service Pack 3.
Przechwytywanie strumienia wideo z przeglądarki wymaga biblioteki WinPcap w wersji przynajamniej 4.0, DirectX w wersji 9.0c lub wyższej, a także Windows Media Player w wersji 8 albo wyższej.
WinPcap można pobrać za pomocą odnośnika w programie albo skorzystać z wersji udostępnianej w naszej witrynie. Po instalacji biblioteki wymagane jest ponowne uruchomienie programu.
Do wypalania płyt VCD wymagany jest sterownik ASPI.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
aTube Catcher PortableaTube Catcher Portable 3.8.7980
Wersja stabilna
19.37 MB | 2014-09-12
przejdź Wersja instalacyjna aTube Catcher

Ilość pobrań: 3196 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
aTube Catcher Portable