w
googluj
pl

Video to Video Portable 2.9 Build 2.9.6.11


Video to Video Portable to przenośna wersja programu Video to Video – darmowego konwertera plików wideo oraz audio, który dodatkowo wyposażono w zestaw narzędzi do amatorskiej edycji A/V, zgrywania wideo z oryginalnych płyt DVD, wypalania filmów na płytach DVD (w formacie DVD-Video), tworzenia filmów/pokazów slajdów z serii obrazów, a także ekstrakcji plików graficznych z klatek materiałów wideo.

Program wspiera ponad 200 źródłowych formatów multimedialnych (wideo, audio, grafika), źródłowe pliki możemy skonwertować na wszystkie popularne formaty A/V, stosując przy tym różne profile ustawień wyjściowych. Dostępnych jest ponad 700 gotowych presetów, w tym ustawienia, dzięki którym dostosujemy wynikowe nagrania do wymagań urządzeń mobilnych czy multimedialnych, a także przygotujemy materiały do zamieszczenia w serwisie YouTube. W razie potrzeby można zapisywać własne profile konwersji i następnie wczytywać je do programu. Pełna lista obsługiwanych formatów wejściowych i wyjściowych jest dostępna w witrynie producenta, warto jednak wymienić chociaż niektóre ze wspieranych formatów docelowych - AVI, DivX, XviD, MPEG-4, AVC/H.264, MPEG, MPEG2, MOV, WMV, 3GP, 3GP2, MKV, WEBM, SWF, FLV, RM, ASG, GIF, DV, P2, MP3, AAC, AC3, WAV, M4A, OGG Vorbis, 3GPP, FLAC, MMF, IFF, AU. Program potrafi konwertować wiele plików w pojedynczym zadaniu, na uwagę zasługuje fakt, że dla każdego z nich można zdefiniować różne parametry wyjściowe (oczywiście także format). Wspierane są materiały wideo w rozdzielczościach HD i Full HD (pliki źródłowe i wynikowe).

Narzędzia dostępne w programie pozwalają na łączenie plików wideo w jeden materiał, dzielenie filmów na mniejsze fragmenty, rippowanie wideo z DVD, nagrywanie filmów na płytach DVD (DVD-Video jest tworzone z plików wideo (VOB itp.) w katalogu lub z obrazu ISO), muksowanie (łączenie) strumienia wideo i audio w pojedynczym pliku, usuwanie reklam, tworzenie filmu/pokazu slajdów z zestawu obrazów, wyodrębnianie obrazów z materiałów wideo, generowanie arkuszy miniaturek graficznych z klatek filmów, a także tworzenie zrzutów ekranu z podglądu wideo.

Część z ustawień wyjściowych konwersji zawiera opcje związane z obróbką wideo – możemy skorzystać z różnych filtrów graficznych (np. korekcja jasności, kontrastu, nasycenia i gammy, wyostrzanie, szum, odszumianie, negatyw), a także funkcji kadrowania, obracania czy odwracania obrazu. Warto wspomnieć o ustawieniach pozwalających na wtapianie napisów i znaków wodnych w wyjściowe filmy. Dostępna jest również opcja odpowiedzialna za synchronizowanie ścieżki napisów z wideo. Bardziej szczegółowe właściwości napisów (czcionka, rozmiar, kolor, pozycja, opcje SSA) oraz znaków wodnych można dostosować w głównych preferencjach konwertera. Podczas tworzenia filmów z plików graficznych, stosowania filtrów bądź kadrowania obrazu, program wyświetla dodatkowe okienko z podglądem wideo, w którym na bieżąco odzwierciedlane są wprowadzane przez nas modyfikacje. W głównym oknie konwertera również umieszczono okienko podglądu wideo, jednak zmiany zastosowane na materiałach można w nim podejrzeć dopiero po uzyskaniu plików wynikowych.

Główne ustawienia wyjściowe A/V: format (wybierany przy wprowadzaniu plików do listy roboczej programu), jakość i kodek wideo, rozdzielczość, proporcje obrazu, bitrate wideo, FPS, kodek i bitrate audio, częstotliwość próbkowania dźwięku, liczba kanałów audio (także możliwość mapowania kanałów), usuwanie ścieżki dźwiękowej z wideo, głośność, opóźnienie ścieżki audio, synchronizacja strumienia audio ze strumieniem wideo, ograniczenie rozmiaru pliku wynikowego, kodowanie dwuprzebiegowe, usuwanie przeplotu, zachowanie współczynnika proporcji obrazu, dodatkowe parametry FFmpeg. Preferencje programu pozwalają wybór metody zmiany rozmiarów obrazu (według FFmpeg) oraz włączenie lub wyłączenie funkcji Avisynth i LAV Filters.

Video to Video Portable jest intuicyjny w obsłudze, wystarczy wczytać interesujące nas materiały do listy roboczej (wsparcie dla metody przeciągnij i upuść przy wprowadzaniu danych, można dołączać także całe katalogi zawierające nagrania), następnie wybrać format wyjściowy, w razie potrzeby skonfigurować interesujące nas ustawienia czy użyć danego narzędzia, po czym uruchomić zadania konwersji. Proces transkodowania przebiega z dużą prędkością, także na starszych komputerach. Operację można w każdej chwili wstrzymać, wznowić albo całkowicie anulować. W ustawieniach zdecydujemy o priorytecie wątku programu - im niższy priorytet tym konwersja będzie obciążała w mniejszym stopniu podzespoły naszego PC, ale jednocześnie zajmie więcej czasu.

Wersja Portable domyślnie zapisuje ustawienia jedynie w swoim katalogu głównym czy w jego podkatalogach, dzięki temu program może działać tak samo na różnych komputerach, także z poziomu nośników wymiennych (pendrive lub dysk zewnętrzny). Edycja przenośna nie pozostawia śladów w rejestrze Windows oraz folderach systemowych.

Interfejs graficzny Video to Video Portable wygląda całkiem przyzwoicie i został dość dobrze rozplanowany pod względem dostępu do wszystkich istotnych funkcji. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować podstawową obsługę programu. Bardziej zaawansowane ustawienia wymagają wiedzy o kodowaniu/dekodowaniu wideo i audio, ale właściwie nie ma konieczności konfigurowania tych parametrów. W witrynie producenta udostępniono szczegółowe instrukcje (brak polskiej wersji językowej).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
Video to Video PortableVideo to Video Portable 2.9 Build 2.9.6.11
Wersja stabilna
29.91 MB | 2014-09-13
przejdź Wersja instalacyjna Video to Video

Ilość pobrań: 1258 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
Video to Video Portable
avatararrow
~kicha | 2016.06.15 13:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przy próbie zaznaczenia opcji usunięcia przeplotu z filmu, program wywala błąd pliku avfilter-3.dll i nie chce konwertować.
Video to Video Portable 2.9 Build 2.9.6.11