w
googluj
pl

3D Youtube Downloader Portable 1.15.0

3D Youtube Downloader Portable – wersja przenośna darmowego programu 3D Youtube Downloader, który służy do pobierania materiałów wideo i audio m.in. z serwisów YouTube, Dailymotion, Vimeo i Metacafe. Ogólnie program wspiera 20 witryn udostępniających multimedia (przede wszystkim klipy wideo). Autor programu nie podaje szczegółowej listy obsługiwanych serwisów.

3D Youtube Downloader pozwala na pobieranie oryginalnych (dostępnych w danej witrynie) nagrań wideo/audio (np. w formatach MP4, WebM, 3GP, MP3, M4A, OGG), posiadających wybraną przez nas rozdzielczość (także 4K, Full HD i HD), przepływność bitów (bitrate) i częstotliwość próbkowania. Oczywiście materiały muszą najpierw być udostępniane z wybranymi parametrami, aby można było ściągnąć je na dysk w danej jakości. Jak sugeruje nazwa programu, dzięki 3D Youtube Downloader pobierzemy materiały wideo 3D. Poza tym ściągniemy wiele klipów wideo/ścieżek audio jednocześnie, ale jedynie w sytuacji, gdy należą one do pojedynczej listy odtwarzania YouTube lub Dailymotion. Inna funkcja to pobieranie nagrań z wybranego kanału dwóch wspomnianych przed chwilą serwisów. Pomimo tego, że program potrafi wyświetlić kompletną listę nagrań dostępną na interesującym nas kanale, będziemy w stanie pobrać obecne tam nagrania tylko w osobnych zadaniach.

W 3D Youtube Downloader można przeprowadzić konwersję pobranych oryginalnych materiałów, transkodując je do kilku popularnych formatów A/V. Warto wspomnieć o trybie zaawansowanym, który pozwala na rozpoznanie i ściągnięcie osobnych strumieni wideo i audio danego materiału z serwisu YouTube. Takie oddzielne strumienie wideo/audio często posiadają wyższą jakość niż ścieżki obrazu/dźwięku połączone w pojedynczy plik. Program zespoli ze sobą osobne strumienie po ich pobraniu (bez kodowania wideo i audio).

3D Youtube Downloader posiada funkcję wyszukiwania nagrań w serwisie YouTube, poza tym wyświetla miniaturki graficzne i opisy pobieranych klipów, a także potrafi pobierać napisy związane z danym materiałem (wybór ścieżki napisów, wsparcie tylko dla YT i Dailymotion).

Program korzysta z algorytmu jednoczesnego pobierania poszczególnych części wybranego przez nas materiału, jak również może stosować kompresję HTTP, dzięki czemu proces pobierania całości klipu wideo/ścieżki audio przebiega znacznie szybciej.

Tryb konwersji pozwala na transkodowanie pobranych strumieni A/V do następujących formatów: wideo – AVI, FLV, MKV, MP4, OGV (Ogg Theora), WebM, WMV; audio – AAC, AC3, ALAC, DTS, FLAC, M4A, MP2, MP3, OPUS, OGG Vorbis, SPX, WAV, WV, WMA. Użytkownika ma wpływ również na kodeki stosowane przy konwersji (zależne od formatu). W menu Narzędzia możemy skorzystać z opcji Converting Settings - zdecydujemy w nich o domyślnym formacie docelowym konwersji i domyślnej jakości transkodowanych materiałów.
W ustawieniach programu m.in. można aktywować preferowanie formatów wideo 3D, jak również zdecydować o ignorowaniu określonych formatów, priorytecie pobierania wybranych formatów, rozpoznawaniu i proponowaniu różnych strumieni audio z serwisu YouTube, automatycznym pobieraniu napisów, wykorzystaniu serwera proxy, a także wyświetlaniu funkcji programu w menu kontekstowym skrótu 3D Youtube Downloader, dostępnego na pasku zadań Windows.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnym katalogu i jego podkatalogach. Dzięki temu można używać jej na różnych PC z tą samą konfiguracją, np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Edycja przenośna 3D Youtube Downloader nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs 3D Youtube Downloader Portable jest dość minimalistyczny, ale został dobrze rozwiązany pod względem dostępu do wszystkich funkcji. W razie potrzeby można włączyć styl graficzny Aero interfejsu.

Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych problemów z obsługą programu. W podstawowym trybie wystarczy np. skopiować odnośnik prowadzący do danego klipu wideo, wkleić ów link w odpowiednie pole okna głównego, ustalić rozdzielczość, format i inne parametry wideo/audio pożądanego materiału, po czym uruchomić pobieranie. Można także użyć przycisku pozwalającego na natychmiastowe dołączenie materiału, jeżeli jego adres URL został wcześniej skopiowany do schowka systemowego, jak również skorzystać z modułu odpowiedzialnego za przeszukiwanie YouTube i szybkie pobieranie nagrań wideo/audio z tego serwisu. Menu Pomoc zawiera odnośnik prowadzący do podstawowych instrukcji, dostępnych w witrynie programu (brak pomocy w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Pobrany plik EXE to typowy instalator, jednak posiada opcję stworzenia wersji Portable. Po zdecydowaniu się na Portable, program zostanie wypakowany do wybranej przez nas lokacji jako wersja przenośna.
Język polski interfejsu aktywujemy po kliknięciu we flagę w prawym górnym rogu okna głównego programu i wybranie naszej rodzimej wersji językowej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (7 głosów)

Strefa Download programu
3D Youtube Downloader Portable3D Youtube Downloader Portable 1.15.0
Wersja stabilna 32-bitowa
13.76 MB | 2017-09-16
3D Youtube Downloader Portable 1.15.0
Wersja stabilna 64-bitowa
15.42 MB | 2017-09-16

Ilość pobrań: 2278 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (2)
3D Youtube Downloader Portable
avatararrow
tele02 | 2021.08.08 04:44
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
REDAKCJA chyba śpi !!!.
Od kilku m-cy używam;
3D Youtube Downloader 1.19.11 portable

ma trzy tryby pracy:
-prosty – pobieranie w oryginalnej jakości automatycznie przez program
-zaawansowany – pobieranie w oryginalnej jakości ręcznie przez użytkownika
-konwersja – transkodowania do wybranego formatu automatycznie przez program

-pobiera z 19 miejsc, w tym YouTube, Vimeo, Dailymotion, Metacafe i innych
-pobieranie napisów z YouTube i Dailymotion
-funkcja wyszukiwania
-wsparcie dla strumieni adaptacyjne Youtube
-wsparcie dla 3D filmów z YouTube i Dailymotion
-wsparcie dla list odtwarzania w YouTube i Dailymotion
-jest szybki (wieloczęściowe pobieranie plików i kompresji HTTP dla stron)
-wparcie dla proxy
-obsługa wielu języków
-bardzo ładny interfejs Aero.

3D Youtube Downloader Portable 1.15.0
avatararrow
Pao1 | 2017.11.08 13:57
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest nowsza wersja na stronie producenta, jest także instalacyjna wersja beta, naprawdę świetna sprawa.
3D Youtube Downloader Portable 1.15.0