w
googluj
pl

Icecream Screen Recorder Portable 1.46


Icecream Screen Recorder Portable – przenośna wersja darmowego programu, który przechwytuje obraz z dowolnego obszaru ekranu podłączonego do PC. Obraz można zapisać jako wideo (w formacie MKV) lub statyczny zrzut ekranu (w formacie PNG lub JPG). W trybie pozyskiwania wideo możliwe jest jednoczesne nagrywanie audio, dzięki czemu nasz film zostanie zaopatrzony w ścieżkę dźwiękową. W ustawieniach wybierzemy urządzenie audio wykorzystywane podczas tej operacji. Program został wyposażony w harmonogram zadań, odpowiedzialny za automatyczne, realizowane w określonym przez nas czasie, nagrywanie materiałów wideo z danego rejonu ekranu. Icecream Screen Recorder potrafi działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego. Skróty klawiaturowe znacznie ułatwiają obsługę narzędzia.

Niezależnie od tego, czy chcemy nagrać materiał wideo z wydarzeń odbywających się na ekranie PC, czy tylko mamy zamiar stworzyć zrzut ekranu, najpierw musimy zdecydować o wielkości obszaru przechwytywania. Obszar ten tworzymy/zaznaczamy za pomocą kursora myszki. Wymiary obszaru można następnie regulować przy użyciu kontrolek, które są wyświetlane na jego rogach i krawędziach. Program pozwala również na skorzystanie z zestawu gotowych wymiarów lub wprowadzenie wymiarów własnych. Wszystkie wymiary są podawane w pikselach.

Icecream Screen Recorder oferuje zestaw narzędzi odpowiedzialnych za wprowadzanie rysunków odręcznych, kształtów, strzałek i tekstu na obszar przechwytywania. Narzędzi można używać zarówno w trybie nagrywania wideo (także przed uruchomieniem nagrywania), jak i w trybie tworzenia zrzutu ekranu. W trybie nagrywania filmów będziemy w stanie przejść w stan podejmowania normalnych akcji, wykonywanych w dowolnych aplikacjach. Wówczas operacje te zostaną zapisane w materiale wyjściowym. Ustawienia programu pozwalają na skonfigurowanie opcji związanych z nagrywaniem ruchów kursora myszki, podświetleniem kursora, odliczaniem czasu przed rozpoczęciem nagrywania, dezaktywacją wygaszacza ekranu oraz ukryciem ikon Pulpitu podczas sesji nagraniowej.

Przy tworzeniu zrzutu ekranu będziemy w stanie skopiować pozyskany obrazek do schowka systemowego, jak również umieścić go na serwerze producenta Icecream Screen Recorder, generując tym samym stronę WWW z wykonanym zrzutem. Można po prostu skopiować adres URL tej strony i przekazać go innym osobom. Poza tym na stronie dostępne są także opcje szybkiej publikacji naszego zrzutu ekranu w serwisach Facebook, Twitter, StumbleUpon oraz Digg.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogu dostępnym w jej głównym folderze, dzięki czemu jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Icecream Screen Recorder Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z obsługa programu. W witrynie producenta udostępniono zestaw instrukcji (tylko w języku angielskim).

Uwaga!
Plik wykonywalny programu (plik recorder.exe) jest ulokowany w folderze bin, który znajduje się w głównym katalogu wersji Portable.

Sposób zmiany języka interfejsu na polski – Settings/zakładka System/opcja Language: Polski/przycisk Save Settings.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (8 głosów)

Strefa Download programu
Icecream Screen Recorder PortableIcecream Screen Recorder Portable 1.46
Wersja stabilna
41.3 MB | 2015-06-06
przejdź Wersja instalacyjna Icecream Screen Recorder

Ilość pobrań: 991 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Icecream Screen Recorder Portable
avatararrow
~Joanna | 2016.08.17 20:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie moge pobrać! :(
Icecream Screen Recorder Portable 1.46
avatararrow
~Kaprawy | 2015.10.28 17:32
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam ten programik i- gdy go używam- od razu chce się żyć. 'Bierzta i rżnijta'..... póki darmo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Icecream Screen Recorder Portable 1.46