w
googluj
pl

ClipGrab Portable 3.9.10


ClipGrab Portable to przenośna wersja ClipGrab - darmowego programu służącego do pobierania filmów i klipów z serwisów strumieniujących materiały wideo. Wspierane są przede wszystkim następujące serwisy: YouTube, Vimeo, Dailymotion, Metacafe, Youku, MySpass, MyVideo, ClipFish. Twórca programu zapewnia, że ClipGrab jest w stanie pobierać nagrania także z wielu innych witryn, ponieważ posiada zaawansowany system rozpoznawania wideo na stronach WWW. Istotną zaletą ClipGrab jest możliwość jednoczesnego pobierania i konwertowania większej ilości klipów wideo. Poza tym program zajmuje mało miejsca na dysku i tylko w niewielkim stopniu obciąża podzespoły komputera swoją pracą (ale nie wypadku kilku jednoczesnych operacji konwersji wideo). Warto dodać, że w interfejsie ClipGrab możemy bezpośrednio wyszukiwać i przeglądać klipy wideo z serwisu YouTube, ale ilość prezentowanych wyników została ograniczona tylko do ośmiu najtrafniejszych czy najnowszych rezultatów (przynajmniej z chwilą tworzenia opisu).

Obsługa programu jest intuicyjna. Najpierw należy skopiować wybrany adres URL nagrania wideo do schowka systemowego. Wówczas, zależnie od zastosowanych ustawień, ClipGrab albo automatycznie przygotuje wideo do ściągnięcia w karcie Pobrania, albo wyświetli powiadomienie pozwalające na załadowanie adresu URL do tej karty. Możemy także użyć wyszukiwarki YouTube zintegrowanej z programem – po kliknięciu w miniaturkę graficzną danego materiału wideo, jego adres URL zostanie wczytany do karty Pobrania.

W karcie Pobrania możemy uruchomić kolejne operacje pobierania wideo oraz zdecydować, czy dany film zostanie zapisany w oryginalnym formacie (tym samym, w którym jest udostępniany online), czy też program po ukończeniu pobierania skonwertuje nagranie do formatu MP4, WMV, OGG Theora, MP3 lub OGG Vorbis. Konwersja do dwóch ostatnich formatów pozwala na wyodrębnienie ścieżki dźwiękowej z materiałów wideo. Możemy także wybrać rozdzielczość dla wyjściowego formatu – wspierane są rozdzielczości 240p, 360p, 480p, 720p (HD) i 1080p (Full HD). Oczywiście nie wszystkie materiały są udostępniane w HD czy Full HD, tak więc pobranie wideo z takimi parametrami obrazu czasem nie będzie możliwe.

Karta Pobrania wyświetla również aktualne i ukończone zadania pozyskiwania materiałów wideo z Internetu. Lista zadań zawiera następujące kolumny informacyjne – witryna źródłowa materiału, tytuł nagrania, format wyjściowy, postęp pobierania (reprezentacja graficzna). W razie potrzeby można skorzystać z przycisków pozwalających na anulowanie zaznaczonego zadania lub otworzenie folderu, w którym zapisany został wyjściowy plik wideo. Niestety, program nie oferuje funkcji związanych z regulacją ilości jednoczesnych połączeń z serwerem czy z ograniczeniem prędkości pobierania.

W ustawieniach ClipGrab wybierzemy katalog docelowy dla pobranych/skonwertowanych nagrań, zdecydujemy, czy program będzie wyświetlał pytanie o nazwę pliku wynikowego, aktywujemy tworzenie metadanych dla plików MP3 (wykonawca, tytuł) oraz ustalimy reguły reakcji na adresy URL skopiowane do schowka systemowego (automatyczne dodawanie wideo figurującego pod danym adresem do karty Pobrania, wyświetlanie pytania o dodanie wideo do tej karty, brak reakcji). Oprócz tego w ustawieniach można określić, czy powiadomienia informacyjne będą wyświetlane po zakończeniu pobrania poszczególnych plików, czy też dopiero po ściągnięciu wszystkich nagrań. Poza tym skonfigurujemy parametry połączenia za pośrednictwem serwera proxy, włączymy funkcje automatycznego usuwania zakończonych zadań pobierania z listy, aktywujemy minimalizację interfejsu programu do ikonki w zasobniku systemowym, a także wymusimy pobieranie wideo w formacie WebM.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnym folderze nadrzędnym, dzięki temu program może być używany na różnych PC przy zachowaniu tej samej konfiguracji, również z poziomu nośników wymiennych (pendrive, dysk zewnętrzny). Edycja przenośna nie ingeruje w rejestr Windows czy foldery systemowe.

Interfejs ClipGrab Portable prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. Obsługa programu jest na tyle prosta, że nawet początkujący użytkownicy powinni opanować ją w bardzo krótkim czasie. W witrynie twórcy aplikacji można znaleźć dział FAQ/Support z kilkoma poradami, a także informacje o wspieranych serwisach i formatach wideo czy audio.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (8 głosów)

Strefa Download programu
ClipGrab PortableClipGrab Portable 3.9.10
Wersja stabilna
70.7 MB | 2024-01-29
przejdź Wersja instalacyjna ClipGrab

Ilość pobrań: 2014 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
ClipGrab Portable