w
googluj
pl

Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable 1.2


Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable – przenośna wersja darmowego programu Pazera Free AVI to MP4 Converter, który konwertuje pliki wideo zapisane w formatach AVI, DivX i XviD na materiały wideo dostępne w formacie MP4. Kodowanie strumienia wideo może być przeprowadzone przy użyciu nowoczesnego kodera H.264 lub popularnego kodera XviD, poza tym program pozwala również na skopiowanie oryginalnego strumienia wideo lub jego pominięcie w pliku wyjściowym. Kodowanie audio jest realizowane za pomocą kodera AAC albo LAME MP3, istnieje możliwość skopiowania oryginalnego strumienia audio lub pominięcia ścieżki dźwiękowej. W Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable można konwertować wiele plików AVI, DivX i XviD w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe). Program powstał z myślą o użytkownikach, którzy chcą odtwarzać materiały wideo w rozmaitych urządzeniach mobilnych i multimedialnych. Format MP4 jest obsługiwany m.in. przez tablety, smartfony, odtwarzacze MP4, konsole do gier czy specyficzne odtwarzacze stacjonarne (np. WD TV, Xtreamer, Popcorn Hour, Asus O!Play).

Oprócz właściwej konwersji, Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable pozwala również na zastosowanie kilku operacji edycyjnych – można dostosować jasność i kontrast wyjściowego wideo, obrócić, odwrócić czy wykadrować obraz, przyciąć czas trwania materiału wynikowego oraz przekonwertować kolory do skali szarości lub sepii. Dostępna jest także funkcja podglądu wideo (odtwarzanie w osobnym okienku), który uwzględnia modyfikacje wprowadzane w ustawieniach filtrów czy kodowania.

Oczywiście zdefiniujemy również typowe parametry wyjściowe dla wideo i audio: kodek oraz bitrate, FPS, proporcje i rozdzielczość obrazu (także HD i Full HD), częstotliwość próbkowania dźwięku, liczbę kanałów audio oraz głośność. W wypadku gdy plik źródłowy posiada kilka ścieżek dźwiękowych, można wybrać, która z nich zostanie zakodowana w wynikowym pliku. Warto dodać, że program oferuje funkcję kodowania dwuprzebiegowego (zwiększa jakość wideo w pliku wyjściowym i jednocześnie zmniejsza jego rozmiary) oraz pozwala na wykorzystanie wielu wątków podczas kodowania przy pomocy H.264. Metadane z plików źródłowych są kopiowane automatycznie do plików wynikowych. Początkujący użytkownicy mogą skorzystać z gotowych profili ustawień konwersji, poza tym konwerter posiada funkcje zapisu i odczytu profili ustawień (pliki INI), a także zapamiętuje konfigurację z ostatniej sesji.

Pliki dodajemy do listy roboczej programu albo za pomocą odpowiednich przycisków interfejsu, albo przy użyciu metody przeciągnij i upuść. Lista pozwala na zdecydowanie o tym, które z wczytanych do niej plików zostaną poddane konwersji, jak również wyświetla kilka podstawowych informacji o plikach źródłowych i statusie zadań. Można także wywołać okienko z bardziej szczegółowymi właściwościami danego pliku wideo. Listę roboczą zapiszemy w pliku LST (później załadujemy cały zbiór zadań konwersji z takiego pliku). Z pozostałych funkcji warto wspomnieć o wyborze katalogu docelowego dla wynikowych materiałów, ustalaniu reguł nadpisywania plików w nim dostępnych, możliwości przygotowania pliku wsadowego BAT (wykonuje całą serię zadań konwersji), opcji tworzenia raportu HTML, automatyzacjach (zamknięcie programu lub systemu po zakończeniu wszystkich operacji konwersji) oraz obszarze wprowadzania dodatkowych parametrów linii poleceń kodera FFmpeg.

Wersja przenośna domyślnie zapisuje ustawienia tylko w podkatalogach dostępnych w jej folderze głównym. Dzięki temu program można skopiować na pendrive lub dysk zewnętrzny i używać konwertera z tymi samymi ustawieniami na różnych komputerach. Edycja Portable nie wprowadza modyfikacji do rejestru Windows.

Interfejs graficzny Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable jest przejrzysty i został dobrze rozplanowany pod względem dostępu do rozmaitych ustawień. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z obsługą najistotniejszych funkcji konwertera, chociaż niektóre opcje są przeznaczone dla osób lepiej zorientowanych w aspektach kodowania/dekodowania wideo i audio. Brakuje pliku pomocy, ale w witrynie Jacka Pazery znajdziemy szczegółowy opis możliwości programu.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (7 głosów)

Strefa Download programu
Pazera Free AVI to MP4 Converter PortablePazera Free AVI to MP4 Converter Portable 1.2
Wersja stabilna 32-bitowa
17.55 MB | 2018-07-05
Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable 1.2
Wersja stabilna 64-bitowa
19.63 MB | 2018-07-05

Ilość pobrań: 7178 | W tym miesiącu: 13 | W poprzednim miesiącu: 36

Komentarze (0)
Pazera Free AVI to MP4 Converter Portable