w
googluj

Panda USB Vaccine 1.0.1.4


Panda USB Vaccine to bezpłatne narzędzie do ochrony przed zagrożeniami bezpieczeństwa, rozpowszechnianymi za pośrednictwem dysków USB i innego rodzaju nośników (CD, DVD, Blue-ray). To niewielkie narzędzie użytkowe wydane przez zespół Panda Security pozwala na zablokowanie pliku AUTORUN.INF, do którego złośliwe oprogramowanie dodaje nieuprawnione wpisy. Narzędzie współpracuje także z systemem NTFS (funkcja działa w trybie eksperymentalnym, niemniej sprawuje się w większości przypadków bez problemów). Całość będzie bardzo dobrym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa komputera niewielkim kosztem.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Do dyspozycji mamy dwa tryby działania. Pierwszym z nim jest całkowite wyłączenie funkcji autostartu dla wszystkich rodzajów nośników podłączanych do komputera, drugim natomiast wykonanie tej operacji dla wybranego urządzenia podłączonego do interfejsu USB. Co ciekawe, program można obsługiwać za pośrednictwem linii poleceń. Standardowo wystarczy wywołać nazwę pliku wykonywalnego razem z literami dysków jako argumentami. Możemy użyć też przełącznika "system", jeśli chcemy wprowadzić zmiany dla całego systemu operacyjnego.

Podczas procesu instalacyjnego możemy dokonać wyboru trybu w jakim będzie działać program. Sugerowane jest wybranie standardowych ustawień, niemniej w razie potrzeby wyłączymy pokazywanie ikony w zasobniku systemowym bądź uaktywnimy automatyczne chronienie podłączonych do interfejsu USB urządzeń.

Narzędzie Panda USB Vaccine jest dostępne za darmo na zasadach licencji freeware. Dodatkowe informacje na temat działania znajdziemy w oddzielnym oknie, widocznym po naciśnięciu przycisku Help.

Uwaga!
Producent sugeruje wykonanie kopii zapasowej danych zapisanych na nośniku USB przed wprowadzeniem zmian.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (14 głosów)

Strefa Download programu
Panda USB VaccinePanda USB Vaccine 1.0.1.4
Wersja stabilna
0.8 MB | 2012-07-02

Ilość pobrań: 2880 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (1)
Panda USB Vaccine
avatararrow
~Tomciooo | 2013.01.03 20:05
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetny program do szczepienia pendrive. Prosty i 100% skutecznie chroniący przed załapaniem virusa.
REWELACJA.
Panda USB Vaccine 1.0.1.4