w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 537
Wszystkich postów: 946522
Wszystkich tematów: 141357

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7836 dni

Opera Mobile Emulator 12.1


Opera Mobile Emulator, jak sama nazwa wskazuje, to emulator przeglądarki Opera Mobile. Program przeznaczony jest do uruchomienia w systemie Windows i umożliwia przetestowanie mobilnej przeglądarki bez potrzeby posiadania urządzenia, na której mogłaby działać tradycyjnie.

Sama aplikacja nie posiada polskojęzycznego interfejsu, mimo to użytkowanie jest intuicyjne i nieskomplikowane. Już sam kreator instalacji programu to kilka typowych kroków. Podobnie jest w przypadku okna głównego z ustawieniami emulatora, które zostało podzielone na kilka sekcji. Mamy do wyboru ponad dwadzieścia urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów), na których możemy uruchomić Operę Mobile. Wówczas w pozostałych sekcjach zmieniają się parametry właściwe dla danego sprzętu, a dotyczą one rozdzielczości ekranu, gęstości ułożenia pikseli oraz metody obsługi urządzenia i wprowadzania do niego danych. Jeśli chcemy zobaczyć, jak Opera Mobile będzie wyglądała na telefonie, którego nie ma na liście, a znamy jego powyższe parametry, możemy je ustawić sami, a następnie zapisać jako profil. Opera Mobile Emulator pozwala ponadto na stosowanie dodatkowych argumentów np. wpisany w polu Arguments parametr -url www.programosy.pl otworzy po starcie przeglądarki stronę główną naszego portalu. Warto dodać, iż parametr -lang PL uruchomi przeglądarkę po polsku. Więcej argumentów można znaleźć pod przyciskiem Help.

Po uruchomieniu drugiego okna - emulowanej przeglądarki - możemy korzystać ze wszystkich funkcji, jakie daje Opera Mobile. Oczywiście monitor nie musi mieć dotykowego ekranu, rolę palca lub rysika pełni kursor myszki, a tekst można wprowadzać zarówno klikając na wirtualnej klawiaturze, jak i pisząc na tej komputerowej. Co więcej, okno można płynnie powiększać lub zmniejszać (aktualna rozdzielczość widoczna jest na pasku tytułowym) - rzecz jasna z ekranem smartfona tego nie zrobimy.

Pełna funkcjonalność i zgodność z wersją oryginalną pozwala na testowanie np. widżetów (gier, aplikacji) dostępnych dla tej przeglądarki, co jest możliwe za sprawą dodatkowego emulatora Opera Dragonfly, opracowanego na potrzeby deweloperów tworzących oprogramowanie dla produktów Opery. Dla zwykłych użytkowników Opera Mobile Emulator to możliwość zwyczajnego przetestowania mobilnej przeglądarki, zanim zdecydujemy się na jej instalację w smartfonie bądź tablecie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Opera Mobile EmulatorOpera Mobile Emulator 12.1
Wersja stabilna
13.8 MB | 2013-01-10

Ilość pobrań: 2532 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Opera Mobile Emulator
avatararrow
~Justin | 2011.06.16 11:27
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawy program, u mnie działa poprawnie.